Lublin rozpoczyna realizację kolejnej edycji projektu „Przedsiębiorcze dzieciaki”. Jego celem jest kształtowanie u najmłodszych mieszkańców Lublina postaw przedsiębiorczych i rozwijanie kompetencji w przyszłości poszukiwanych na rynku pracy. Wydarzenie powstaje we współpracy z lubelskimi firmami oraz przedstawicielami przemysłów kreatywnych. Zainteresowani mogą zgłaszać chęć udziału w projekcie do 17 lutego.

– Projekt „Przedsiębiorcze dzieciaki” jest innowacyjny w skali całego kraju. Jego uczestnicy, dzieci w wieku wczesnoszkolnym, mają szansę zdobyć wiedzę z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości, rozwijając przy tym kompetencje miękkie, takie jak umiejętność pracy w grupie, radzenia sobie ze stresem, zdolność do planowania i konsekwentnej realizacji przedsięwzięć – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Tegoroczna edycja projektu zostanie przeprowadzona w formie hybrydowej, z zachowaniem wszystkich zasad reżimu sanitarnego. Ze względu na obostrzenia związane z epidemią oraz niestabilną sytuację dotyczącą nauki w formie stacjonarnej, w tegorocznej edycji będą uczestniczyć wyłącznie dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne (tzw. „zerówki”) w różnych placówkach oświatowych.

Rekrutacja dla partnerów projektu trwać będzie do 17 lutego. Do udziału mogą się zgłaszać: placówki oświatowe, firmy prowadzące działalność na terenie Lublina oraz przedstawiciele przemysłów kreatywnych, dla których równie ważne, jak dla organizatorów, jest budowanie postaw przedsiębiorczych u dzieci od najmłodszych lat. Szczegółowe informacje dotyczące projektu, formularz zgłoszeniowy oraz regulamin rekrutacji znajdują się na stronie: www.przedsiebiorczy.lublin.eu.

Źródło: Biuro prasowe UM Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments