We wtorek (23 października) rozpoczęła się instalacja nowych stylizowanych tabliczek numerycznych w obrębie Starego Miasta. Kremowe szyldziki z granatowymi cyframi zawisły na kamienicach ulic Jezuickiej i Dominikańskiej.

– Ruszyliśmy z kolejnym etapem upiększania Starego Miasta i Śródmieścia. Drobny element, jakim jest tabliczka, sprawi, że spacer po sercu miasta będzie o wiele przyjemniejszy niż dotychczas. Tabliczki są stylizowane na te, które wisiały w Lublinie przed wojną. Zostały wykonane tradycyjną techniką, wypalane i emaliowane – mówi menedżer Śródmieścia, Marek Poznański.

To jednak dopiero pierwszy dzień prac. – Pozostałe tabliczki zainstalowane zostaną na Rynku oraz przy ulicach Lubartowskiej, Kowalskiej, Żmigród, Złotej, Misjonarskiej, Szewskiej, Świętoduskiej, Zielonej, Noworybnej, Olejnej, placu Zamkowym, Probostwie, Rybnej, Staszica i Wyszyńskiego. W sumie wymienionych zostanie 150 tabliczek – mówi Mariusz Dycha, wiceprezes ADE-EM Centrum, który odpowiada za montaż nowych tabliczek numerycznych.

Fot. Ewelina Krzykała

1Zobacz galerię zdjęć

 

Wczytaj kolejne zdjęcia

Z powrotem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments