Co roku w Lublinie działa wiele kin plenerowych. Sprawdziliśmy, gdzie w tym sezonie zobaczymy filmy pod chmurką.

Najwcześniej filmy pod chmurką będziemy mogli zobaczyć w Wirydarzu Centrum Kultury. – Startujemy pod koniec miesiąca. Seanse zaplanowane są na weekend 29-30 maja – informuje Małgorzata Drozd-Domaciuk z Centrum Kultury w Lublinie.

Wiemy też, że na pewno w tym roku plenerowe seanse zobaczymy w Kinie w Bramie przy ul. Królewskiej. Organizatorzy zaznaczają, że przygotowania do sezonu idą pełną parą. Na razie jednak nie zdradzają szczegółów. – Repertuar jest w trakcie tworzenia. Na pewno konwencja kina pozostanie bez zmian, czyli retro piątki z kinem międzywojennym oraz soboty z nowymi filmami fabularnymi (głównie o tematyce historycznej, familijnej, obyczajowej). Początek kina planujemy w drugiej połowie czerwca – wyjaśniają organizatorzy.

Pewne jest też, że seanse zobaczymy w Kinie Perła. Jego organizatorzy już szykują się do otwarcia, ale na razie nie chcą zdradzić szczegółów.

Nieco dłużej poczekamy na kino letnie na dachu Centrum Spotkania Kultur. – Kino letnie pewnie wróci i u nas, ale póki co zapraszamy do kina w CSK. Gramy już od 21 maja i będzie bardzo wiele projekcji. Kultowe lato filmowe pewnie wróci tak, jak w ubiegłym roku na lipiec i sierpień – wyjaśnia Monika Stolat z Kina CSK.

Nie wiemy jeszcze, czy filmy zobaczymy na dachu Vivo!Lublin. – Decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła – przyznaje Aleksandra Burak z centrum handlowego.

Pod znakiem zapytania stoi również kino plenerowe Warsztatów Kultury, w którym mogliśmy zobaczyć filmy w ramach Miasta Movie. – Na razie nie ma jeszcze decyzji. Obecnie skupiamy się na organizacji festiwali – tłumaczy Agata Fijiuth-Dudek z Warsztatów Kultury w Lublinie.

W tym roku filmów nie zobaczymy na pewno w ramach kina samochodowego funkcjonującego w zeszłym sezonie pod hasłem „W kinie w Lublinie”. Kino mieściło się na terenie Targów Lublin, w których obecnie działa szpital tymczasowy dla pacjentów z COVID-19.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments