Muzeum Wsi Lubelskiej niejednokrotnie zamieniało się w plan filmowy. To tutaj nakręcono część scen do filmu „Wołyń” Wojtka Smarzowskiego, czy „Bitwy Warszawskiej” Jerzego Hoffmana. W piątek (1 lutego) ekipa filmowa z Warszawy rozpocznie tu zdjęcia do telenoweli „Korona królów”.

Wyjątkowy klimat Muzeum Wsi Lubelskiej raz po raz ściąga do naszego miasta producentów filmowych. Tym razem skansen posłuży za piękne tło w scenach „Korony królów”, pierwszego historycznego serialu TVP, którego kanwą stały się losy Kazimierza Wielkiego, ostatniego władcy z rodu Piastów.

Sceny nakręcone na terenie muzeum pojawią się na ekranach w kolejnych odcinkach serialu, między innymi w tych poruszających wątek Rusi. Na planie pojawią się statyści odgrywający sceny w obozie litewskim i węgierskim. Producenci już zapowiedzieli, że nie będzie to jedyna ich wizyta w Lublinie i niebawem powrócą, by realizować następne zdjęcia w lubelskim skansenie.

Cieszymy się, że po raz kolejny będziemy mogli włączyć się w realizację filmowej produkcji. Muzeum Wsi Lubelskiej niejednokrotnie pojawiało się już w uznanych polskich produkcjach, a „Korona królów” ma swoje grono fanów, które, mamy nadzieje, doceni urokliwe tło skansenu – mówi Agata Kozak z Muzeum Wsi Lubelskiej. – I choć tym razem nie będą nagrywane główne sceny, liczymy na to, że producenci zdecydują się do nas powrócić z aktorami odgrywającymi główne role.

Ekipa filmowa zawita do skansenu w piątek (1 lutego). Nagrywanie rozpocznie się już o 8 i potrwa do około 15.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments