To już pewne. Referendum w sprawie przyszłości górek czechowskich odbędzie się 7 kwietnia. 18 radnych było „za”, a 12 zagłosowało „przeciw”.

W referendum mieszkańcy odpowiedzą na pytanie: „Czy jest Pan/Pani za tym, aby Gmina Lublin zmieniła obecnie dopuszczony miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego rodzaj zabudowy z usługowej, komercyjnej i sportowo-rekreacyjnej na zabudowę mieszkalno-usługową na nie więcej niż 30 ha terenu tzw. Górek Czechowskich, w zamian za sfinansowanie przez obecnego właściciela zagospodarowania pozostałych 75 ha tego terenu, jako zieleni publicznej (parku naturalistycznego), przy zachowaniu cennych przyrodniczo walorów i przekazanie go Gminie Lublin”.

Głosowanie poprzedziła burzliwa dyskusja. Sala obrad w ratuszu wypełniła się zarówno przeciwnikami, jak i zwolennikami zmian na górkach czechowskich.

– My dziś nie rozstrzygamy, czy górki powinny być zabudowane, ale decydujemy, czy zrobić referendum – uspokajał radny Michał Krawczyk, przewodniczący Klubu Radnych Prezydenta Krzysztofa Żuka.

Fot. Dominika Polonis

1Zobacz galerię zdjęć

Wczytaj kolejne zdjęcia

Z powrotem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments