Producent serialu „Wojenne dziewczyny” Akson Studio poinformował, że film kręcony na lubelskich ulicach zakwalifikował się na Shanghai International Film Festival. Festiwal jest uznawany za azjatycki odpowiednik hollywoodzkich Oskarów.

Serial nominowano do Magnolia Award w kategorii International Drama. Pojawi się wśród takich światowych hitów jak „Twin Peaks”, „Good Doctor”, „Babylon Berlin”. To już drugi raz film kręcony w Lublinie wystartuje na festiwalu w Shanghaju. Wcześniej był to film fabularny Jacka Lusińskiego „Carte Blanche”, który zdobył Grand Prix festiwalu.

Serial „Wojenne dziewczyny” oglądamy na antenie TVP1 od marca 2017 roku. 80 procent zdjęć do niego powstawało w Lublinie, pozostałe w Warszawie i Piasecznie. Jego reżyserem jest Michał Rogalski, a scenariusz napisał Marek Kreutz. Serial opowiada o walczących podczas okupacji hitlerowskiej młodych kobietach. W te role wcieliły się: Aleksandra Pisula, Marta Mazurek i Vanessa Aleksander. Oprócz nich na ekranie oglądamy również Józefa Pawłowskiego, Michała Czerneckiego i Danutę Stenkę.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments