Koncerty, kiermasze, plenerowe widowiska, wymiana ubrań i święto graffiti – od piątku (5 sierpnia) do niedzieli (7 sierpnia) czeka nas wiele atrakcji w Lublinie. Sprawdziliśmy na co warto się wybrać i co zobaczyć.

Lubliner Festival

W piątek (5 sierpnia), w sobotę (6 sierpnia), jak i w niedzielę (7 sierpnia) będziemy mogli wziąć udział w pierwszych koncertach w ramach Lubliner Festival, czyli Festiwalu Kultury Żydowskiej w Lublinie. Będzie to już 3 edycja tego wydarzenia. Na koncerty wstęp jest wolny.

Program

Godz. 19:00 Uliczny klezmer: koncerty lubelskiego zespołu Berberys na ulicach Lublina (piątek, sobota – Stare Miasto, niedziela – plac Litewski)

Warsztaty kultury

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na wystawę fotografii pt. „Ukraina i Ukraińcy” z końca XIX i pierwszej połowy XX wieku, pochodzących ze zbiorów Narodowego Centrum Kultury Ludowej – Muzeum Ivana Honchara (Kijów, Ukraina). Fotografie będzie można podziwiać do 31 sierpnia 2022r. w Zaułku Hartwigów w Lublinie. Wstęp jest bezpłatny.

Kino Perła

Plenerowe Kino Perła zaprasza mieszkańców na bezpłatne pokazy filmowe. Seanse rozpoczynają się o godzinie 21.

Repertuar

Piątek (5 sierpnia) – Na rauszu, reż: Thomas Vinterberg, cykl: Make love, not war

Sobota (6 sierpnia) – Mój dług, reż: Denis Delić / Bogusław Job, cykl: A to Polska właśnie

Niedziela (7 sierpnia) – Opieka domowa, reż: Slávek Horák, cykl: Świat się śmieje

Pokazy na fontannie

Możecie też zobaczyć kolejne pokazy multimedialne na fontannie na placu Litewskim. Rozpoczynają się o godzinie 21:00.

Harmonogram:

Piątek (5 sierpnia) – Symfonia Nauki, Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego + Sen o Mieście
Sobota (6 sierpnia) – Czarcia Łapa, Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego + Anioły Lubelskie

Zemsta w Muzeum Wsi Lubelskiej

W piątek (5 sierpnia) w Muzeum Wsi Lubelskiej będziemy mogli zobaczyć spektakl oparty na dramacie „Zemsta” Aleksandra Fredry. Wystawią go aktorzy z Krakowskiego Teatru Komedia. Początek wydarzenia o godzinie 16:00.

„Zemsta” została wyreżyserowana przez Macieja Luśnia. Na scenie wystąpi Natalia Pietrasz, Maciej Luśnia, Aneta Gierat, Mateusz Dewera, Marek Wolny, Jakub Wierzejski, jak i Jan Korwin-Kochanowski.

Bilety na spektakl są w cenie wejścia do skansenu. Możecie je nabyć w kasie instytucji w dniu wydarzenia w cenie 20 zł (bilet normalny) i 10 zł (bilet ulgowy).

Festiwal In garden

Od piątku (5 sierpnia) do niedzieli (7 sierpnia) na terenie Browaru Perła przy ul. Bernardyńskiej w Lublinie trwać będzie Festiwal Ogrodów In Garden. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się pod hasłem Powroty.

Tak, jak w poprzednich edycjach główną atrakcją wydarzenia będą tematyczne ogrody pokazowe, łączące ze sobą elementy sztuki z szeroko rozumianą naturą. Do współpracy zaproszeni zostaną wybitni twórcy, mistrzowie ogrodnictwa, artyści, którzy w duchu przewodnich haseł stworzą ogrody pokazowe.

Szczegółowy program znajdziecie tutaj

Międzynarodowy turniej piłki ręcznej

MKS FunFloor Perła Lublin rozpoczyna serię przedsezonowych sparingów. Przed biało-zielonymi pierwsze wyzwanie. 22-krotne mistrzynie Polski podejmą w hali Globus Iuventę Michalovce i MKS Piotrcovię Piotrków Trybunalski w ramach międzynarodowego turnieju piłki ręcznej.

Wejście do hali jest bezpłatne i będzie się odbywać przez strefę VIP od strony parkingu. Kibice zapraszani są na miejsca na poziomie parkietu. Trybuny główne będą wyłączone z wydarzenia.

Program

5 sierpnia, godz. 18:00 – MKS FunFloor Perła Lublin – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski

6 sierpnia, godz. 16:00 – Iuventa Michalovce – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski

7 sierpnia, godz. 12:00 – MKS FunFloor Perła Lublin – Iuventa Michalovce

Święto kolorów na Słonecznym Wrotkowie

W niedzielę (7 sierpnia) na terenie Ośrodka Słoneczny Wrotków będziemy mogli wziąć udział w święcie kolorów. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17:30. Pierwszy wyrzut proszków zaplanowano na godzinę 17:35.

Kolejne wyrzuty kolorów będą co pół godziny, czyli o 18:05, 18:35, 19:05 i 19:35. Organizatorzy przygotowali wyrzutnie proszków holi, dmuchane zamki, kolorowe słodycze, granity i konkursy z nagrodami.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Miejska Dżungla

W niedzielę (7 sierpnia) w Ogrodzie Botanicznym UMCS będziemy mogli wziąć udział w Miejskiej Dżungli i w Święcie Botaniki. Wydarzenie będzie w formie kiermaszu roślin, ale będą też inne atrakcje. Początek wydarzenia o godzinie 10:00.

Podczas Miejskiej Dżungli będzie można nabyć rośliny doniczkowe: peperomie, alocazje, calathee, fikusy, begonie, monstery, filodendrony, epipremnum, a także kaktusy i inne sukulenty. Będą też rośliny owadożerne: muchołówki, rosiczki, dzbaneczniki, kapturnice, tłustosze.

Impreza zakończy się około godziny 17:00. Bilety na wydarzenie możecie nabyć w kasie Ogrodu Botanicznego (wejście od ul. Willowej) w cenie 5 zł. Dzieci do 12. roku życia za wstęp nie płacą.

Wymiana ubrań w Galerii Labirynt

Ubrania nie mają płci – piszą organizatorzy Wymiany ubrań w swoich mediach społecznościowych. Wydarzenie zaplanowane zostało na sobotę (6 sierpnia) w Galerii Labirynt. Początek wydarzenia o godzinie 12:00.

By wziąć udział w wydarzeniu nie musisz przynosić swoich rzeczy, możesz tylko przyjść i wziąć od kogoś coś co Ci się spodoba. Jeśli przyniesiesz rzeczy na wymianę, ale nie będziesz mógł być podczas całego wydarzenia możesz je zostawić i zgłosić się na sam koniec, bo rzeczy będą pilnowane. Jeśli po wymianie zostaną rzeczy, których koniecznie nie będziesz chciała zabrać ze sobą, możesz zostawić je w Piwnicy Galerii Labirynt na specjalnym wieszaku, który do końca wydarzenia będzie służył cały czas do wymiany.

Podczas eventu będzie czekała na was strefa gastro i napoje bezalkoholowe. Na wydarzenie wstęp jest wolny.

Meeting of Styles

Od soboty (6 sierpnia) do niedzieli (7 sierpnia) w Lublinie trwać będzie kolejna edycja Meeting of Styles. Wydarzenie to jest prawdziwym świętem graffiti, które co roku zrzesza licznych amatorów tego rodzaju sztuki ulicznej.

W sobotę (6 sierpnia) grafficiarzy zobaczymy przed Skende Shopping Center. Wzorem lat ubiegłych to właśnie ściana tej galerii stanie się obiektem, na którym malować będą swoje projekty. Malowanie rozpocznie się o godzinie 12:00.

Dzień później, czyli w niedzielę (7 sierpnia) artystów zobaczymy obok Hali Globus. Będą oni malować dobrze znany mieszkańcom mur przy stoku narciarskim. Artyści będą malować od godziny 10:00.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Plenerowe widowisko

W niedzielę (7 sierpnia) na placu Litewskim w Lublinie będziemy mogli zobaczyć plenerowy spektakl „Ślepcy”. Widowisko w reżyserii Jerzego Zonia rozpocznie się o godzinie 21:00.

Teatr KTO z Krakowa dokonuje nie lada wyczynu, łącząc efekty wizualne z emocjami. Czy to dzięki sile muzyki, czy też zestawieniu obrazów – raz szokujących, a raz przejmująco pięknych – albo też poprzez animalistyczną energię fizycznego działania aktorów, zespołowi znakomicie udaje się zdobyć bezpośrednie zaangażowanie publiczności.

Na wydarzenie wstęp jest wolny.

A w regionie…

Międzynarodowe Zawody Balonowe

Do soboty (6 sierpnia) w Nałęczowie trwają 17.Międzynarodowe Zawody Balonowe. Podczas imprezy będziemy mogli zobaczyć pokazy balonowe, jak i sami nimi polecieć.

W piątek o godzinie 6:00 i 18:00 zawodnicy polecą na lot zawodniczy. O godzinie 21:30 zobaczymy nocny pokaz balonów, które wystartują przy Termach Pałacowych.

Na sobotę (6 sierpnia) zaplanowano finał imprezy. Tego dnia zobaczymy nie tylko pokazy balonowe, ale także weźmiemy udział w festynie lotniczym, pokazie kolekcji modeli Marka Ławrynowicza, a także koncercie. Na wydarzenie wstęp jest wolny.

PROGRAM tutaj

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments