Masz w domu stare, niepotrzebne klucze, które zalegają w szufladach i nic już nie otworzą? Jeśli tak, to przynieś je do Skende i wesprzyj działalność Fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?” i Kliniki „Budzik”. Zbiórka rusza 3 lipca o godzinie 10.

Skende i Ikea dołącza do ogólnopolskiej akcji społecznej „Stare klucze dla Budzika” organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Serwisów Kluczowych. Jej celem jest wsparcie finansowe Fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?”, która wybudowała i utrzymuje Klinikę „Budzik”. Jest to pierwszy w Polsce wzorcowy szpital dla dzieci po ciężkich urazach mózgu. Klinika działa przy warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka. Znajduje się tu 15 łóżek, z pełną infrastrukturą niezbędną do hospitalizacji i rehabilitacji neurologicznej dzieci po ciężkich urazach mózgu.

Każdy, kto chciałby pozbyć się starych niepotrzebnych kluczy i tym samym wspomóc działania fundacji, może zostawić je w Skende. Specjalny pojemnik na klucze znajduje się w jednej ze stref wypoczynkowych Centrum – Strefie Eko, obok Apteki. Pojemnik na klucze stoi na półkach Sąsiedzkiego Regału, czyli miejsca, gdzie mieszkańcy mogą podzielić się z innymi niepotrzebnymi książkami, kwiatami lub grami planszowymi.

Klucze będą przekazywane do Firmy Handlowo-Usługowej Chrust, należącej do Polskiego Stowarzyszenia Serwisów Kluczowych, która zajmie się ich sprzedażą na złom. Dochód ze sprzedaży kluczy zostanie wpłacony na konto Fundacji „Akogo?”. Zbiórka prowadzona jest także wśród pracowników sklepu IKEA.

Akcja rusza 3 lipca. Tego dnia w godzinach od 10:00 do 13:00 każdy, kto zostawi minimum 10 kluczy, dostanie niespodziankę od Skende w ramach podziękowania.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments