W niedzielę (5 maja) odbędzie się spacer z przewodnikiem po Ogrodzie Botanicznym. Uczestnicy będą mogli wysłuchać ciekawych opowieści o cebulkach i bulwach roślin, które spotkamy na terenie kompleksu.

„O cebulach, które nie wyciskają łez i bulwach, z których nie zrobimy puree” to temat przewodni niedzielnego spaceru z przewodnikiem po lubelskim Ogrodzie Botanicznym. Uczestnicy wydarzenia wraz z przewodnikiem poszukiwać będą wyrastających z bulw i cebul roślin na terenie całego kompleksu. Narcyzy, tulipany, cebulice, hiacynty, krokusy, zimowity, szafirki, szachownice, czosnki – to tylko bardziej znane gatunki, których w botaniku nie brakuje. Niektóre z nich są kwiatami jadalnymi.

Przewodnikiem niedzielnego spaceru jest dr inż. Krystyna Rysiak, która będzie czekała na gości od godz. 10:45 przy wejściu do Ogrodu Botanicznego UMCS, znajdującym się przy ul. Willowej. Spacer rozpocznie się o godz. 11:00 i potrwa około 2 godzin.

Koszt udziału równy jest cenie ulgowego biletu wstępu do Ogrodu dla grupy zorganizowanej i wynosi 3 zł od osoby, niezależnie od wieku. Posiadacze biletów miesięcznych i sezonowych oraz Karty Absolwenta UMCS nie wnoszą dodatkowej opłaty.

Fot. Materiały organizatora

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments