Od czwartku (18 sierpnia) możecie wziąć udział w edukacyjnych Spacerach z Przyrodnikiem nad Zalewem Zemborzyckim. W spotkaniach może uczestniczyć każdy zainteresowany – zarówno osoby dorosłe, rodziny z dziećmi, jak i seniorzy.

– Dzikie zwierzęta osiedlają się także w miejscach zurbanizowanych, w związku z tym chcemy przybliżyć mieszkańcom Lublina informacje na temat ich życia w miejskim ekosystemie. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w spacerach z przyrodnikiem. Szczególnie zachęcamy do tego dzieci, które już od najmłodszych lat będą miały okazję poznać bliżej przyrodę dzięki praktycznym zajęciom, takim jak poszukiwanie i rozpoznawanie piór czy śladów żerowania ptaków – mówi Blanka Rdest-Dudak, dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.

Spacery odbędą się w terminach od 18 do 20 sierpnia oraz od 23 do 27 sierpnia i będą organizowane dwa razy dziennie. Grupy poranne wyruszą o godz. 8.00 z plaży kąpieliska „Słoneczny Wrotków”, natomiast grupy popołudniowe o godz. 18.00 z plaży nieopodal ul. Cienistej.

Podczas trwającego nieco ponad godzinę spaceru brzegiem Zalewu Zemborzyckiego, uczestnicy będą mogli zaobserwować występujące w tym miejscu zwierzęta, przede wszystkim liczne gatunki ptaków. Doświadczony przyrodnik wyjaśni, m.in jak rozpoznawać poszczególne gatunki jaskółek i czym różnią się one od jeżyków. Opowie także jakie zwierzęta można spotkać w mieście i dlaczego niektóre z nich coraz częściej pojawiają się w okolicach naszych miejsc zamieszkania. Dodatkowo uczestnicy spotkania dowiedzą się jak chronić nietoperze, jeże i inne zagrożone gatunki, a także jak prawidłowo dokarmiać ptaki.

Na spacery obowiązują zapisy. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie Fundacji dla Przyrody. Ilość miejsc jest ograniczona, a o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Spotkania realizowane są w ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin „Lublin przyjazny zwierzętom”.

Fot. Miasto Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments