Do czwartku (25 lutego) możecie zobaczyć online spektakl „Machia” Juliusza Machulskiego. Rejestracja dostępna jest bezpłatnie na stronie video.teatrstary.eu.

„Machia” to pierwsza sztuka wystawiona na deskach teatru dramatycznego, której Juliusz Machulski jest zarazem autorem i reżyserem. Napisana została ona specjalnie dla Teatru Starego.

„Machia” to sztuka poświęcona osobie Niccolo Machiavellego, którego 545. rocznica urodzin przypadła na dzień premiery spektaklu (4 maja 2014 r.). Prezentuje ciekawe, zrywające z dotychczasowymi stereotypami spojrzenie na tę postać, rzucając zarazem światło na pasjonujący kontekst polityczny i historyczny epoki włoskiego renesansu. Przede wszystkim jest to jednak psychologiczny pojedynek dwóch silnych osobowości, z których żadna nie jest taką, jaką może się wydawać na początku.

Spektakl trwa około 95 min. Został zarejestrowany w grudniu 2020 roku. Za scenografię, kostiumy i reżyserię świateł odpowiada Justyna Łagowska. Muzykę stworzył Piotr Selim, muzyk na co dzień współpracujący z Lubelską Federacją Bardów. Na scenie wystąpił Adam Ferency, Piotr Głowacki i Marta Ledwoń.

Fot. Materiały Teatru Starego

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments