Kolejny lutowy weekend w Lublinie zapowiada się ciekawie. Po zdjęciu obostrzeń możemy zwiedzić między innymi liczne wystawy, a także zwiedzić lubelski skansen. Sprawdźcie, na co warto się wybrać od piątku (19 lutego) do niedzieli (21 lutego).

Wystawa „KILARIF”. Sebastian Smit

W Galerii Wystaw Czasowych na poziomie -1 w CSK możecie zobaczyć wystawę „KILARIF”. Sebastian Smit. Wystawa pozostanie z nami do 7 marca.

KILARIF to wystawa typu site-specific, instalacja fotograficzno-multimedialna inspirowana twórczością Paula Celana, próba doświadczenia i transformacji poezji na obraz. Prezentowane prace to relacja pomiędzy słowem pisanym, a miejscem i przedmiotami w nim zgromadzonymi.

Saniami po skansenie

Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza do zwiedzania obiektów na saniach. Ze względu na epidemię nie będzie możliwości zwiedzenia wnętrz muzealnych, ale dostępne są już niektóre obiekty.

Krótkie przejażdżki odbywać się będą codziennie od wtorku do niedzieli, pomiędzy godziną 11:00 a 12:00 i 13:30 a 14:30. Pracownicy muzeum proszą jednak o wcześniejszą rezerwację pod numerem telefonu: 533 110 920 (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 9:00 do 15:00. Bilety możecie nabyć przy wejściu do skansenu w cenie 12 zł (normalny) i 6 zł (ulgowy).

Jubileuszowa wystawa

„Był, będzie, jest, Motor RKS!”. Okrzyk ten znają wszyscy kibice lubelskiego klubu. Historii Motoru Lublin poświęcona jest wystawa w Galerii Ratusz „Siedemdziesięciolatek z przyszłością”. Okazją do jej zorganizowania był ubiegłoroczny Jubileusz 70-lecia sekcji piłkarskiej Motor Lublin.

Wystawę można oglądać do 26 lutego. Ze względu na stan epidemii dostępna jest dla zwiedzających po wcześniejszej telefonicznej rezerwacji terminu. Zgłoszenia można dokonać od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 14.00 pod numerem telefonu: 81 466 19 15.

Wielkopostne śpiewanie

W sobotę (20 lutego) w przestrzeniach Bazyliki oo. Dominikanów w Lublinie odbędzie się pierwszy z cyklu sześciu koncertów w ramach Wielkopostnego Śpiewania. O godzinie 19 wystąpi Aleksandra Kutrzepa z zespołem.

Koncert Aleksandry Kutrzepy to zaproszenie do zadumy i refleksji w rytmach nowoczesnego jazzu. U boku skrzypaczki na scenie wystąpi Robert Kutrzepa (perkusja), Bartłomiej Garczyński (gitara) i Michał Studniarek (gitara).

Czarownica miłości

„Czarownicę miłości”, film w reżyserii Anny Biller możecie obejrzeć 19, 20 i 21 lutego o godzinie 20:00 w kinie CSK. Bilety możecie nabyć w cenie 12 i 15 zł w kasie CSK.

Elaine (Samantha Robinson) to piękna i młoda wiedźma, która chce odnaleźć miłość swojego życia. Problem w tym, że przygotowywane przez nią zaklęcia i mikstury wywołują efekty nieco odmienne od oczekiwanych – potraktowani nimi kandydaci przypominają raczej nieszczęśliwe ofiary niż wymarzonych kochanków. Gdy więc wreszcie Elaine spotka mężczyznę swoich marzeń, determinacja doprowadzi ją na skraj szaleństwa.

W duecie z Muzycznym

Teatr Muzyczny w Lublinie zagra dodatkowy koncert pod nazwą „W duecie z Muzycznym”. W wydarzeniu możecie wziąć udział w niedzielę (21 lutego) o godzinie 17.

Podczas koncertu wystąpi Kamila Lendzion, Anna Barska, Paulina Janczaruk, Dorota Szostak-Gąska, Jakub Gaska i Patryk Pawlak. Soliści zaśpiewają miłosne hity, a w programie koncertu znalazły się m.in. takie utwory jak”: “Woman in Love”, “Memory”, “I will always love You” czy “Only You”.

Solistom towarzyszyć będzie zespół muzyczny w składzie Małgorzata Papiewska, Adrian Wilga, Piotr Wróblewski Stanisław Błach, Joanna Wróblewska i Wojciech Durak.

Jarmark Lubelski

W każdą sobotę lutego w godzinach 7.30-13.00 na hali przy ul. Lubartowskiej 77 odbywa się Jarmark Lubelski. Jarmark to wydarzenie, które skupia lokalnych rolników i producentów żywności, którzy sprzedają swoje ekologiczne produkty. Jarmark Lubelski skupia społeczność ponad 60 wystawców, w tym rolników i rękodzielników.

Giełda Staroci w Galerii Olimp

W piątek (19 lutego) i w sobotę (20 lutego) w Galerii Olimp po raz czwarty gościć będzie Giełda Staroci. Będzie można nabyć na niej między innymi antyczne meble, sztućce, biżuterię i instrumenty muzyczne. W giełdzie możecie wziąć udział bezpłatnie w każdy dzień w godzinach otwarcia Olimpu. Stoiska zlokalizowane będą na patio głównym galerii.

Giełda zostanie zorganizowana z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Przypominamy, że w centrum handlowym jest obowiązek zasłaniania ust i nosa oraz zachowanie dystansu społecznego.

Morsowanie nad zalewem

W każdą niedzielę o godzinie 12 przy tamie nad Zalewem Zemborzyckim możecie wziąć udział w morsowaniu z Lubelskim Klubem Morsów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments