Szykuje się prawdziwa uczta dla koneserów mrocznego kina. W poniedziałek (26 listopada) rusza jedyny festiwal horroru, fantastyki i kina gatunkowego w Polsce. To już czwarta edycja, która poza Lublinem, odbędzie się też w Warszawie.

To właśnie w sali kinowej Centrum Kultury lubelscy fajni strasznego kina zobaczą premiery najlepszych światowych filmów kina gatunkowego z 2018 roku. Horrory, thrillery, mroczne dramaty, czarne komedie, s-f i fantasy – to wszystko będzie grane w naszym mieście.

O wyjątkowości festiwalu świadczy jego program. Filmów, które będą prezentowane w Centrum Kultury, nie można zobaczyć na żadnym innym festiwalu w Polsce. Planowane seanse zostały podzielone na dwa bloki STRACH I TERROR oraz WTF.

W pierwszym z nich zobaczymy przerażające i brutalne tytuły takie jak m.in. feministyczny „Wiatr”, będący hybrydą westernu i horroru, „Dachra” tunezyjski, niezwykle mroczny film nawiązujący do legend o wiedźmach, czy „Głowica” o klaustrofobicznym doświadczeniu, migracjach i kataklizmach.

Blok WTF to zbiór dość osobliwych tytułów: „Mam cię na oku”, czyli inteligentna, czarna komedia utrzymana w duchu francuskiego kina, czy „Relaxer”, absurdalne kino, w którym bohater zmienia swoje wymarzone życie kanapowego gracza w koszmar.

Podczas festiwalu nie zabraknie też komedii z cyklu STRASZNIE ŚMIESZNE, do których możemy zaliczyć „Biurową rebelię” o nieprzyjaznym korporacyjnym środowisku pracy, czy hiszpański „Zabójczy Bóg”.

W tym roku przewidziana została również sekcja specjalna o nazwie THOMA. Pojawią się w niej produkcje niskobudżetowej, amerykańskiej wytwórni, która od czterdziestu lat wprawia w osłupienie, obrzydza i kpi ze świętości. W tej części zobaczymy filmy ociekające kiczem, które zyskały już znaczną grupę fanów.

Splat! Film Fest powstał w 2015 roku w Lublinie. A w tym roku przeniósł się również do Warszawskiej Kinoteki. To solidna dawka filmów kina gatunkowego z 2018 i 2017 roku. Pokazy filmów potrwają do 2 grudnia. Bilety będzie można kupić w cenie 20 zł normalny, 22 zł studencki oraz karnety na kilka seansów, które będą w promocyjnych cenach.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments