Pracownicy KOM-EKO biorą udział w akcji odkażania Lublina. Spółka wspiera też tych, którzy są na pierwszej linii frontu walki z epidemią, dlatego przekazała lubelskiemu szpitalowi 2000 maseczek.

Spółka, która zajmuje się odbiorem i zagospodarowaniem odpadów, aktywnie włączyła się w walkę z koronawirusem. Od początku kwietnia w związku z pandemią pracownicy Zakładu Oczyszczania KOM-EKO S.A. biorą udział w zleconej przez władze Lublina akcji dezynfekcji elementów wyposażenia ulic. Odkażane są m.in. poręcze schodów, kładek, przejść podziemnych, ponad 2,5 tys. koszy oraz ok. 190 ławek ustawionych w pasach drogowych kilkudziesięciu najczęściej uczęszczanych ulic miasta.

Spółka KOM-EKO od lat podejmuje i wspomaga również liczne przedsięwzięcia o charakterze społecznym, więc i tym razem nie mogło być inaczej. Jej zarząd postanowił wesprzeć tych, którzy są na pierwszej linii frontu walki z epidemią. Na początku kwietnia spółka przekazała do Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie 2 tysiące maseczek ochronnych. Jak zaznacza KOM-EKO, do 1000 maseczek zakupionych przez spółkę, kolejne 1000 sztuk dodała gratis firma szyjąca NATA.

Fot. KOM-EKO

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments