Do tej pory Stowarzyszenie Marsz Równości w Lublinie przekazało około 3,5 tysiąca maseczek ochronnych do lubelskich szpitali oraz innych instytucji.

W środę (29 kwietnia) przedstawiciele stowarzyszenia dostarczyli je do Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Bożego, Domu Pomocy Społecznej na Kalinie, Polskiego Związku Głuchych, jak i do Przychodni SPZOZ MSWiA przy ulicy Spokojnej w Lublinie. Łącznie placówki uzyskały 800 sztuk.

– Dzisiaj nasze stowarzyszenie obchodzi swoje pierwsze urodziny i z tej okazji postanowiliśmy zrobić coś przydatnego dla innych. Dostaliśmy 3,5 tysiąca maseczek od lokalnej szwalni. Mamy również tęczowe, które sami uszyliśmy – wyjaśnia Alicja Sienkiewicz ze Stowarzyszenia Marsz Równości w Lublinie. – Zaczęliśmy od Świdnika, bo tam powstała pierwsza strefa wolna od LGBT, a my chcemy pomóc wszystkim, którzy tego potrzebują – zaznacza.

– Obdarowaliśmy mnóstwo ośrodków i nie ograniczamy się jedynie do szpitali. Myślimy też o innych instytucjach, którym teraz też jest bardzo ciężko – podkreśla Bart Staszewski ze Stowarzyszenia Marsz Równości. – Zawieźliśmy je do schronisk dla bezdomnych, ośrodka leczenia uzależnień i do schronisk dla zwierząt – podkreśla.

Fot. Dominika Polonis

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments