W galeriach handlowych, komunikacji miejskiej trwają wzmożone kontrole sanepidu i policji. Funkcjonariusze sprawdzają, czy w tych miejscach nosimy maseczki. Tylko w ubiegłym tygodniu takich kontroli było aż 223.

Przez ostatnich 11 miesięcy funkcjonariusze policji i lubelski sanepid przeprowadzili 14 154 kontroli w sklepach, galeriach handlowych i komunikacji miejskiej. Państwowa Inspekcja Sanitarna posiada uprawnienia do nakładania grzywien w drodze mandatu karnego w stosunku do przedsiębiorców, organizatorów imprez, konferencji, szkoleń i innych podmiotów.

– Osoby indywidualne mogą być ukarane przez policję – wyjaśnia Magdalena Kaproń z lubelskiego sanepidu.

Sanepidu ściśle współpracuje z policją. – Wspólne kontrole podejmowane są w różnych obiektach np. galeriach handlowych, obiektach obrotu żywnością, a w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną ta współpraca jest zacieśniana, bo nasilone są kontrole w środkach transportu publicznego i podczas imprez masowych – zaznacza Kaproń.

Przypominamy, że wysokość grzywny w postępowaniu mandatowym w takiej sytuacji może wynosić do 500 zł. – W ostatnim tygodniu takich kontroli było 223. Niestety nie wszystkich to odstrasza. Obowiązku zakrywania nosa i ust w miejscach publicznych wiele osób nie respektuje, nie przestrzega obowiązujących przepisów, a pokłosie takich postaw społecznych widzimy we wzrastających statystykach zakażeń – stwierdza Kaproń.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments