Startują „przedsiębiorcze” projekty dla dzieci i młodzieży

0
126

Rozpoczyna się VI edycja projektu „Przedsiębiorcze Dzieciaki” dla uczniów i uczennic w wieku 6-10 lat oraz III edycja „Przedsiębiorczej Młodzieży” dla szkół ponadpodstawowych. Nowością tegorocznej edycji projektu dla dzieci będzie konkurs „Zielona ekoprzestrzeń kreatywna”, natomiast dla młodzieży – warsztat z zakresu wykorzystania sztucznej inteligencji w marketingu. Z końcem tygodnia wystartuje też rejestracja do 9. edycji jednego z kluczowych w Polsce wydarzeń dla fanów nowych technologii – konferencji Check IT.

– Sukces i niesłabnące zainteresowanie naszymi flagowymi projektami „Przedsiębiorcze Dzieciaki” i „Przedsiębiorcza Młodzież” są dowodem na to, że wpisują się w bieżące potrzeby edukacyjne i odpowiadają na wyzwania przyszłości. Inwestycja w rozwój kompetencji miękkich oraz kreowanie aktywnej i przedsiębiorczej postawy wśród młodych mieszkanek i mieszkańców naszego Miasta jest niezwykle istotnym elementem kształcenia – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

  • „Przedsiębiorcze Dzieciaki”

Podstawowym elementem projektu skierowanego do najmłodszych mieszkańców i mieszkanek są wizyty w lubelskich firmach oraz u przedstawicieli przemysłów kreatywnych, które pozwalają poznać gospodarczą stronę Lublina. Rekrutacja do projektu lubelskich placówek oświatowych ruszyła w poniedziałek (12 lutego). Dla zakwalifikowanych do projektu placówek oświatowych przewidziane są dwa konkursy. Pierwszy to znany już, odbywający się corocznie konkurs „Szkolne przestrzenie kreatywne”, realizowany wspólnie z Fundacją Kultury Audiowizualnej „Beetle”, w którym nagrodą będzie utworzenie przestrzeni kreatywnej wewnątrz szkoły. W tym roku po raz pierwszy we współpracy z Wydziałem Zieleni i Gospodarki Komunalnej zostanie również zorganizowany konkurs „Zielona ekoprzestrzeń kreatywna”, w którym nagrodą będą profesjonalne projekty i realizacja 3 szkolnych przestrzeni umożliwiających kontakt z naturą.

Jednocześnie przyjmowane są zgłoszenia od przedstawicieli lubelskich firm prowadzących działalność gospodarczą na terenie miasta Lublin i przedstawicieli przemysłów kreatywnych. Partnerzy projektu zobowiązują się do przeprowadzenia bezpłatnej wizyty dzieci na terenie firmy bądź w obszarze pracy osoby kreatywnej. Nabór partnerów do udziału w projekcie trwa do 16 lutego.

Więcej szczegółów dostępnych jest stronie Lublin.eu, zaś formularze zgłoszeniowe oraz regulamin projektu znajdują się na stronie: www.przedsiebiorczy.lublin.eu

  • „Przedsiębiorcza Młodzież”

W środę (14 lutego) rusza tegoroczna edycja projektu „Przedsiębiorcza Młodzież” realizowanego wspólnie przez Miasto i Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Uczniowie i uczennice szkół ponadpodstawowych mogą zgłaszać swój udział za pośrednictwem nauczycieli do 16 lutego. Młodzież weźmie udział w dedykowanych warsztatach, w tym w zakresie realizacji zadania marketingowego z Partnerami Kreatywnymi (agencje marketingowe, PR-owe, studia graficzne, studia animacji itp.), realizacji profesjonalnych relacji medialnych, autoprezentacji czy analizy typów osobowości metodą MBTI. Nie zabraknie także konkursu na najlepszy projekt doradczy z zakresu promocji firmy lub jej produktu w social mediach, konkursu na szkolną Przestrzeń Kreatywną czy też wizyt studyjnych w siedzibach przedsiębiorców i instytucji oraz na campusie UMCS w Lublinie. Nowością w III edycji projektu będzie warsztat z zakresu wykorzystania sztucznej inteligencji w marketingu, a także możliwość skorzystania przez młodzież z wytworów AI przy realizacji projektów doradczych dla firm i instytucji – Partnerów Projektu.

Nabór uczestników i partnerów trwa do 16 lutego. Do udziału w projekcie zgłaszać mogą się grupy młodzieży ze szkół ponadpodstawowych z Lublina (poprzez swoich nauczycieli), a także przedsiębiorcy i instytucje prowadzący działalność gospodarczą na terenie Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego, w tym przedstawiciele przemysłów kreatywnych z branży marketingowej.

Więcej szczegółów na temat projektu dostępnych jest stronie Lublin.eu, zaś formularze zgłoszeniowe oraz regulamin projektu znajdują się na stronie: www.przedsiebiorczy.lublin.eu

  • Konferencja Check IT

Wydarzenie w formule hybrydowej zaplanowano w dniach 5-6 marca i będzie okazją do poszerzenia wiedzy oraz zainteresowań uczniów i nauczycieli szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z zakresu nowych technologii, ze szczególnym naciskiem na sztuczną inteligencję (artificial intelligence, AI), która poprowadzi event. Wydarzenie organizowane w ścisłej współpracy z lubelskimi uczelniami, kołami naukowymi oraz specjalistami z branży IT w ramach miejskiej inicjatywy Lubelska Wyżyna IT. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak obowiązuje wcześniejsza rejestracja, która rozpocznie się 19 lutego o godz. 9.00. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc na warsztaty, o uczestnictwie decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Szczegółowe informacje na temat konferencji, program oraz regulamin znajdują się na stronie www.checkit.lublin.eu

Źródło: Miasto Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments