Spośród 129 projektów, w tym 87 dzielnicowych i 42 ogólnomiejskich, mieszkańcy i mieszkanki Lublina wybiorą te, które trafią do realizacji w przyszłym roku. Do rozdysponowania jest ponad 14 mln zł. Głosowanie w jubileuszowej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin rozpocznie się 22 września i potrwa do 10 października.

– Budżet Obywatelski zajmuje szczególne miejsce w życiu Lublina i należy do najważniejszych procesów partycypacyjnych w naszym mieście. Jego istotnym elementem jest współdziałanie i dialog towarzyszący przygotowywaniu projektów, głosowaniu i ich realizacji. To dzięki aktywności i determinacji mieszkanek i mieszkańców Lublina wspólnie poprawiamy jakość życia w naszym mieście. Dziękuję za to zaangażowane i zapraszam do udziału w głosowaniu w jubileuszowej edycji Budżetu Obywatelskiego. Inwestycje wskazane do realizacji przez społeczność lokalną są najlepiej wydanymi środkami publicznymi – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

100 mln zł i 266 zrealizowanych projektów to bilans dziesięciu lat Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin. Realizacja kolejnych 41 projektów trwa w ramach jego aktualnej IX edycji (2023 rok). Dotychczas w BO głosowało 334 116 osób. W początkowych latach chętniej wybierano tradycyjną formę głosowania na papierowych kartach, w ostatnich zdecydowana większość osób wybiera elektroniczną wersję. W 2015 roku głosowało tak 58%, w 2016 – 36%, a w 2022 roku było to już 79%.

W 10. edycji Budżetu Obywatelskiego głosować może każda osoba, która jest na stałe zameldowana w Lublinie lub dopisała się do listy osób głosujących na projekty BO. W tym celu wystarczy wypełnić oświadczenie znajdujące się na karcie do głosowania w jednym z punktów. Każda osoba ma do dyspozycji 4 głosy: 2 na projekty dzielnicowe i 2 na ogólnomiejskie.

Źródło: Miasto Lublin

Fot. Miasto Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments