Lubelscy miłośnicy kina pod gwiazdami będą zadowoleni. W najbliższy piątek (19 czerwca) w browarze przy ul. Bernardyńskiej 15 rusza kolejna edycja plenerowego Kina Perła.

Tym razem w plenerowym kinie organizatorzy wprowadzili kilka zmian. – W tym roku projekcje zostały przeniesione z dziedzińca zlokalizowanego przy wejściu do browaru na nasze tereny zielone – informuje Maciej Ładwiński, dyrektor ds. marketingu Perła-Browary Lubelskie S.A. – Dzięki temu możliwe będzie zachowanie wszelkich wymogów bezpieczeństwa związanych z epidemią.

Między leżakami zostaną zachowane 2-metrowe odstępy, a dzięki zmianie miejsca emisji filmów podczas tegorocznych seansów nie będzie konieczne ograniczanie liczby widzów. Plenerowe Kino Perła zostanie z nami do 31 sierpnia.

Codziennie coś innego

Podobnie jak w latach poprzednich, projekcje filmowe będą odbywać się od środy do niedzieli. Pięć dni tygodnia to pięć bloków tematycznych. W ramach każdego z nich emitowane będą filmy, które łączy myśl przewodnia, często zbliżona tematyka i podobny klimat.

Środy to blok zatytułowany Strange Days. W tym cyklu zobaczymy produkcje, w których świat ekranowy rządzi się zupełnie niezwykłymi zasadami. Hitami tego bloku będą filmy „Midsommar” (emisja 24 czerwca) oraz „Hereditary. Dziedzictwo” (emisja 5 sierpnia).

Cykl czwartkowy to Podroż za jeden uśmiech. Wraz z bohaterami filmów trafimy m.in. do Chin – dzięki brawurowej komedii „Kłamstewko” (emisja 25 czerwca) i do Szwecji – dzięki thrillerowi komediowemu „Sztokholm” (emisja 9 lipca).

W piątki organizatorzy zapraszają na niekoniecznie grzeczną zabawę w ramach cyklu Sex, drugs and rock and roll. Zaczniemy ją od ostrej imprezy na „Ibizie” (emisja 19 czerwca). Będzie to pierwszy tegoroczny seans Kina Perła.

W soboty pojawi się znany już blok A to Polska właśnie – miks głośnych, popularnych czy uznanych polskich filmów, zarówno poważnych, jak i komediowych. Pierwszy w cyklu będzie „Kler” Wojciecha Smarzowskiego, najbardziej dochodowego polskiego filmu po 1989 roku (emisja 20 czerwca).

Filmowy tydzień w Kinie Perła zamknie niedzielny cykl komediowy Świat się śmieje. Na jego otwarcie organizatorzy przygotowali głośny hit: nagrodzoną Oscarem tragikomedię „Jestem najlepsza. Ja, Tonya” (emisja 21 czerwca).

Projekcje będą zaczynać się tuż po zachodzie słońca, około godziny 21:00. Wstęp na nie będzie bezpłatny. Seanse w ramach tegorocznego Kina Perła odbywać się będą w 2 lokalizacjach: w browarze Perła w Lublinie oraz w browarze w Zwierzyńcu.

Bezpiecznie w Kinie Perła

W celu zapewnienia bezpieczeństwa widzom i obsłudze kina oraz spełnienia w tym zakresie wszelkich wytycznych związanych z obowiązującym reżimem sanitarnym, osoby wchodzące na teren Kina Perła będą musiały poddać się bezdotykowemu mierzeniu temperatury oraz przebywać na terenie kina w maseczkach.

Wszystkie leżaki będą dezynfekowane po każdym seansie, a w przypadku opuszczenia przez widza kina w trakcie seansu jego leżak zostanie natychmiast zastąpiony przez zdezynfekowany. Nie będzie można zmieniać położenia leżaków, których sposób ustawienia przez organizatora pozwala na zachowanie bezpiecznej odległości.

Leżaki dwuosobowe będą mogły być zajmowane wyłącznie przez widza, który uczestniczy w pokazie z dzieckiem poniżej 13. roku życia oraz przez osoby wspólnie zamieszkujące lub pozostające we wspólnym gospodarstwie domowym.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments