Właściciele stoków narciarskich w naszym regionie już przygotowują się na kolejny sezon. Przy odrobinie szczęścia pasjonaci sportów zimowych jeszcze w styczniu wyjdą na stoki. Będzie to możliwe między innymi w Chrzanowie, czy Rąblowie.

Rąblów NartSport

Na razie stok jest jeszcze zamknięty. Właściciele informują jednak, że czekają na poprawę pogody, by uruchomić wyciągi dla narciarzy.

Dostępny już jest aktualny cennik. W tym sezonie dostępne są różne karnety czasowe. Za karnet dwugodzinny zapłacicie 40 złotych (od poniedziałku do piątku) i 50 złotych (w weekendy i święta). Za karnet trzygodzinny zapłacicie w dzień powszedni 50 złotych, a w weekendy i święta 60 złotych. Za karnet trzygodzinny tylko na wyciąg numer pięć (wyciąg „zaczepowy” przy oślej łączce) zapłacicie 30 złotych (od poniedziałku do piątku) i 35 złotych w weekendy i święta. Dla dzieci dostępna jest również karuzela, za którą zapłacicie 10 złotych za pięć minut jazdy. Cena obowiązuje w każdy dzień tygodnia.

Na stoku dostępnych jest kilka tras. Dla narciarzy przygotowano zjazdy o dystansach 160, 180, 300 i 420 metrów. Dla tych, którzy jeszcze nie do końca pewnie czują się w tym sporcie dostępna jest ośla łączka, by doskonalić swoje umiejętności. A ci, którzy wolą jazdę na sankach również znajdą coś dla siebie. Specjalnie z myślą o saneczkarzach został zrobiony specjalny tor, by jeździć i nie kolidować z narciarzami i snowboardzistami na głównej trasie.

W całym kompleksie dostępny jest także snowpark z atrakcjami dla dzieci i wypożyczalnia sprzętu narciarskiego. Są również pokoje gościnne i parking na 500 samochodów.

Parchatka Stok Narciarski

Ten stok również jest jeszcze nieczynny. Będzie on otwarty w zależności od warunków pogodowych. Obecnie zamknięte są wszystkie trasy, jednak właściciele zapraszają do karczmy, baru i serwisu znajdujących się przy stoku.

Znany jest już cennik na sezon 2018 / 2019. Wszyscy chętni mają do dyspozycji dwa różne rodzaje karnetów: karnet punktowy i czasowy. Za dwie godziny zimowego szaleństwa (karnet czasowy) zapłacicie 35 złotych (w dzień powszedni) i 50 złotych (w weekendy i święta). Za trzy godziny jazdy (od poniedziałku do piątku) zapłacicie 45 złotych, a w weekendy i święta 60 złotych. Jedna godzina jazdy jest w cenie 25 złotych.

Za karnet punktowy zapłacicie cenę w zależności od kondycji i osobistych preferencji. Od poniedziałku do piątku jeden wjazd kosztuje 2,50 złotych na wyciąg numer 1 i 2, natomiast na wyciąg numer 3 – 2 złotych. W weekendy i święta za wyciąg pierwszy i drugi zapłacicie po 3,50 złotych, a za wyciąg numer trzy cenę 2,50 złotych. Jeden wjazd odpowiada dwudziestu pięciu punktom.

Dostępne są również rabaty dla grup zorganizowanych. Dla grupy powyżej dziesięciu osób wynosi on 20 proc. Grupom powyżej dwudziestu osób przysługuje rabat 30 proc., a grupom powyżej trzydziestu osób – 40 proc. W niedziele i święta te rabaty nie obowiązują.

Przy stoku jest również apartament, w którym możecie zarezerwować sobie noclegi.

Bobliwo

Stok nie jest jeszcze otwarty ze względu na warunki pogodowe. Dostępne są już jednak informacje dotyczące cen karnetów na obecny sezon. Za karnet dwugodzinny (czasowy) zapłacicie 35 złotych i 10 złotych kaucji za kartę. W weekendy jest to cena 45 złotych i 10 złotych kaucji.

Za trzy godziny jazdy zapłacicie w dzień powszedni 45 złotych (plus kaucja), natomiast w weekendy 55 złotych i 10 złotych kaucji. Jeden wjazd kosztuje 3,50 złotych w dzień powszedni, a w weekendy cena wynosi 4 złote. Jeden wjazd dla dzieci do lat piętnastu wynosi 2,50 złotych – od poniedziałku do piątku, a w weekendy jest to cena 3 złotych.

Jeśli nie potraficie jeszcze jeździć na nartach bądź snowboardzie, a chcielibyście rozpocząć swoją przygodę z tymi zimowymi sportami możecie skorzystać z pomocy instruktora. Za godzinę nauki zapłacicie 60 złotych. Cena obowiązuje zarówno narciarzy i snowboardzistów w każdy dzień tygodnia.

Jak dojechać: właściwego kierunkowskazu należy szukać na krajowej 17 przejeżdżając przez Izbicę. Od strony Zamościa skręt będziecie mieć po lewej stronie.

Jacina

Stok jest otwarty. Czynny jest codziennie od poniedziałku do piątku. Na stoku obowiązują karnety. Kaucja za każdy karnet wynosi 10 złotych. Za cztery godziny jazdy zapłacicie 50 złotych. Codziennie między godziny 18 a 21 możecie skorzystać z oferty „białe wieczory”. W tym czasie karnet wykupicie za cenę 30 złotych.

Jeśli nie jesteście pewni swojej kondycji możecie skorzystać z karnetów punktowych. Minimum pięć wjazdów na dużym lub dziesięć wjazdów na małym wyciągu wykupicie za 20 złotych. Za dziesięć wjazdów na dużym lub dwadzieścia wjazdów na małym zapłacicie 30 złotych. W ofercie maxpromo za 20 wjazdów na dużym wyciągu lub za 40 na małym zapłacicie cenę 50 złotych. Wszystkie wyciągi narciarskie są odpowiednio oświetlone.

Dostępna jest również szkółka narciarska i snowboardowa, obiekty gastronomiczne i baza noclegowa.

Jak dojechać: do Jacni najlepiej dojechać drogą wojewódzką nr 849, jadąc z Zamościa w stronę Krasnobrodu.

Batorz

Stok narciarski zostanie wkrótce otwarty. Będzie on czynny w godzinach od 9 do 22 w dni powszednie, od 8.30 do 22 w soboty i od 9 do 22 w niedziele i święta.

Na trasę dużą (500 metrów) obowiązują karnety punktowe. Jeden wjazd kupicie w cenie 2,50 złotych (w dzień powszedni), w weekendy i święta cena ta wynosi 3,50 złotych. Na trasę małą (80 metrów, ośla łączka) za dwadzieścia wjazdów zapłacicie 12 złotych. Jeden wjazd kupicie za 60 groszy. W weekendy za dwadzieścia wjazdów zapłacicie o dwa złote więcej niż w dni zwykle, a jeden wjazd kupicie za 80 groszy.

Karnet czasowy przysługujący na godzinę jazdy kupicie w cenie 20 złotych lub w weekendy w cenie 25 złotych. W weekendy możecie również skorzystać z oferty dwugodzinnej, za którą zapłacicie 36 złotych i z tej trzygodzinnej dostępnej w cenie 60 złotych.

Codziennie możecie skorzystać z „białych wieczorów”. Oferta obowiązuje między godz. 18 a 21 i dostępna jest w cenie 30 złotych. W soboty są również dostępne oferty z kategorii „białych poranków”. Oferta ta dostępna jest między 8.30 a 11.30 w cenie 30 złotych.

Dostępne są również karnety ulgowe. Jedna godzina w dzień powszedni jest w cenie 18 złotych. Za cztery godziny zapłacicie 45 złotych, a w „białe wieczory” – 27 złotych. W weekendy i święta za godzinę jazdy zapłacicie 22 złote, za dwie godziny 32 złote, a za trzy 54 złote. Za białe, sobotnie poranki zapłacicie 27 złotych.

Chrzanów NARTRAJ

Stok jest jeszcze zamknięty. Jak zapewniają organizatorzy, otwarcie stoku jest przewidywane na 4 stycznia (w zależności od pogody). W Chrzanowie dostępne są trzy trasy o długości 100 oraz 450 metrów i ośla łączka o długości 80 metrów. Narciarzy i snowboardzistów wożą trzy wyciągi orczykowe.

  • Aktualny cennik:

kolej krzesełkowa: 4 zł za 1 wjazd w dni powszednie, 5 zł w weekendy i święta

wyciągi orczykowe – 3 zł za 1 wjazd w dni powszednie, 4 zł w weekendy i święta

wyciąg orczykowy dla początkujących – 2,50 zł za 1 wjazd w dni powszednie, 3 zł w weekendy i święta

„ośla łączka” za karczmą – 1,50 zł za 1 wjazd w dni powszednie, 2 zł w weekendy i święta

  • Są dostępne również karnety czasowe:

zwykłe: w dzień powszedni 1 godzina – 25 zł, 3 godziny – 55 zł, w weekendy i święta 1 godzina – 30 zł, 3 godziny – 65 zł.

ulgowe: w dzień powszedni 1 godzina – 20 zł, 3 godziny – 50 zł, w weekendy i święta 1 godzina – 25 zł, 3 godziny – 60 zł.

Chełm – Kumowa Dolina

Stok jest otwarty. Jest czynny codziennie w godzinach od 10 do 20. Dostępne są karnety wjazdowe. Jeden wjazd wykupicie w cenie złotówki. 10 wjazdów to 10 złotych.

Międzyrzec Podlaski

Stok jest otwarty. Dostępna jest na nim jedna trasa o długości około 180 metrów. Na stoku położony jest igelit, jednak przy ujemnych temperaturach nie można z niego korzystać. Korzystanie ze stoku jest bezpłatne.

W każdym kompleksie dostępna jest również wypożyczalnia sprzętu narciarskiego. Wszystkie przedstawione stoki są odpowiedni oświetlone.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments