Trwają ferie zimowe, co jest doskonałym pretekstem do tego, by wspólnie w rodzinnym gronie pojeździć na nartach lub na desce snowboardowej. Co więcej, stacji narciarskich na Lubelszczyźnie jest całkiem sporo, więc jest w czym wybierać.

Stacja Narciarska Kazimierz – Kazimierz Dolny

W Stacji Narciarskiej Kazimierz narciarze mają do wyboru wiele tras, które są regularnie naśnieżane i oświetlane. Są to zjazdy o dystansach: 590 m, 470 m, 250 m, 210 m, 110 m oraz trasa snowboardowa.

Dla osób, które dopiero uczą się jazdy na nartach lub chcą poprawić swoje umiejętności, stworzono tu szkołę narciarską. Każda lekcja z instruktorem trwa 50 minut, a cena zależy od liczby chętnych uczestników. 1 osoba zapłaci 70 zł, 2 osoby – 120 zł, koszt treningu dla 3 osób to 140 zł, 4 osoby zapłacą 150 zł, 5 osób – 160 zł, a podczas lekcji dla więcej niż pięciu osób każda z nich płaci 30 zł.

Jeśli nie macie własnego stroju narciarskiego, to warto skorzystać z wypożyczalni sprzętu. Można wypożyczyć tutaj cały komplet, ale też pojedynczo narty, kije czy buty, czy kaski. Dla osób jeżdżących na desce również przygotowano np. deskę czy buty do snowboardu.

Przed wejściem na stok macie do wyboru karnety czasowe gdzie za 2 godziny jazdy zapłacimy 50 zł, a za 3 godziny 60 zł. Można też skorzystać z karty punktowej, którą wcześniej można zasilić dowolną ilością punktów. Te uprawniają was do skorzystania w wybranych wyciągów. Każdemu zjazdowi odpowiada ustalona wcześniej ilość punktów, które są na bieżąco odliczane. Za jeden przejazd na stoku 590 i 470 m zapłacicie 4 zł, 3 zł to koszt pojedynczego zjazdy na trasach 250 i 210 m, a za pokonanie dystansu 110 m musicie zapłacić 2,50 zł. Cena za 1 punkt odpowiada 10 groszom.

Szopowe

Jak informują nas właściciele stacji narciarskiej Szopowe, nadal jest ona zamknięta. Niestety obecnie trudno jest naśnieżyć stok podczas panujących temperatur.

Szopowe to jeden z kilku kompleksów narciarskich na Roztoczu, który przez wiele osób uważany jest za idealne miejsce do rozpoczęcia swojej przygody z narciarstwem i snowboardingiem. Tras, które są tutaj dostępne, jest pięć. Zjazdy o dystansach 400 i 300 m przeznaczone są dla osób zaawansowanych, a dla początkujących stworzono tu mniejsze trasy 200 i 15 m. Dodatkową atrakcją jest też tor saneczkowy o długości 200 m.

Jeden wjazd na duże wyciągi 400 i 300 m w dni powszednie i weekendy to koszt 2 zł, natomiast wjazd na małe wyciągi przez cały tydzień kosztuje 1 zł. Można też kupić karnet, którego koszt to 30 zł.

Rąblów Nart-Sport

Ośrodek narciarsko-snowboardowy w Rąblowie w tym sezonie działa już pełną parą. Warunki na stoku wciąż są bardzo dobre jednak obecnie pośród czterech tras, snowparku i „oślej łączki” dostępne są tylko trasy o długości 160 i 300 m.

W stacji narciarskiej Nart-Sport na wszystkich wyciągach obowiązują karnety czasowe, gdzie 2 godziny jazdy kosztują 50 zł, za 3 godziny zjazdów na nartach czy desce snowboardowej zapłacicie 60 zł, a tylko w przypadku wyciągu „zaczepowego” nr 5 przy „oślej łączce” 3 godziny kosztują 40 zł.

Można też korzystać z wyciągów, używając karty punktowej. W przypadku wyciągu nr 1 za jeden wjazd zapłacicie 3 zł, tracąc 30 punktów, a jeśli chodzi o wyciąg nr 2 i 3 to musicie zapłacić 4 zł, korzystając z 40 punktów. Dla tych, którzy wolą skorzystać z trasy saneczkowej obowiązuje cena 10 zł. Oprócz tego w Rąblowie jest również jedna atrakcja dla dzieci, a jest nią karuzela. Za 5-minutową jazdę zapłacą 10 zł.

Nart-Sport jest czynny od godziny 10:00 do 21:00, a zanim rozpoczniecie zjazdy na nartach, możecie skorzystać z wypożyczalni sprzętu. Tutaj można wypożyczyć narty, deskę snowboardową, buty, kijki, kaski i gogle. Przy stoku narciarskim działa również licencjonowana szkoła narciarska „RACE-SKI”. Każda lekcja z instruktorem trwa 60 min i
w zależności od ilości osób, które naraz w niej uczestniczą, jej cena waha się od 70 do 250 zł. Stok Narciarski Parchatka

Jak zapewniają organizatorzy otwarcie Stoku Narciarskiego Parchatka w sezonie 2019/2020 będzie już niedługo. Tymczasem warunki pogodowe nie pozwalają pracownikom na dokończenie naśnieżania. Czekają więc na mróz, by na nowo rozpocząć prace przygotowawcze.

Stacja narciarska położona w okolicach Puław i Kazimierza Dolnego udostępnia narciarzom
i snowboardzistom snowpark oraz 2 trasy o długości 420 m i jedną trasę o dystansie 80 m. Każda z nich jest naśnieżana, ratrakowana i odpowiednio oświetlona.

Na Stoku Narciarskim Parchatka obowiązują karnety czasowe. Przez cały tydzień 2 godziny zjazdów dziennie w przypadku każdej trasy kosztują 50 zł, a 3 godziny to koszt 60 zł. Jeśli chodzi natomiast o kartę zasilaną punktami, to za jeden wjazd wyciągiem na trasach 420 metrów trzeba zapłacić 3,50 zł (taka cena obowiązuje przez cały tydzień), a wjazd na wyciąg nr 3 – 80 m od poniedziałku do niedzieli kosztuje 2,50 zł. Można też skorzystać z sanek w cenie 10 zł.

Przebywając w Parchatce, można też skorzystać z usług wypożyczalni sprzętu i szkółki narciarskiej, gdzie jedna lekcja kosztuje już 25 zł w zależności od liczby osób, które w niej uczestniczą. Wypożyczyć można natomiast komplet narciarski, płacąc od 15 do 40 zł, narty
w cenie 10-30 zł, buty od 10 do 30 zł, a także kije, kaski i gogle od 5 do 15 zł. Jeśli chodzi natomiast o wypożyczenie kompletu snowboardowego, to taka usługa kosztuje od 15 do 40 zł, a deska czy buty to koszt od 10 do 30 zł. Ceny są zależne od czasu, na jaki wypożyczacie określony sprzęt.

Stok Bobliwo

W spokojnej miejscowości Bobliwo mieści się najdłuższy wyciąg narciarski na Lubelszczyźnie. Jego długość wynosi 650 m i jest on sztucznie naśnieżany i naświetlany. W tej chwili stok narciarski jest jednak zamknięty, gdyż organizatorzy czekają na ujemne temperatury, dzięki czemu będzie można go naśnieżyć.

Cena za jeden wjazd w dni powszednie i weekendy kosztuje 4,50 zł, a jeden wjazd dla dzieci do 15. roku życia to koszt 4 zł. W stacji narciarskiej Bobliwo można też nabyć karnety czasowe. 2 godziny jazdy to koszt 50 zł, a bilet czasowy na 3 godziny kosztuje 60 zł. Do obydwa karnetów doliczana jest dodatkowa kaucja w kwocie 10 zł.

Jeśli jazda na nartach wciąż sprawia wam trudność, możecie też skorzystać z funkcjonującej tu szkółki narciarskiej i snowboardowej przeznaczonej zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Koszt takiej nauki to 70 zł.

Kiedy natomiast nie posiadacie właściwego sprzętu do uprawiania narciarstwa i snowboardingu możecie na godzinę wypożyczyć jeden z przydatnych wam akcesoriów, lub wybrać całodniowy komplet za 50 zł.

Stacja Narciarska Jacnia

Tej zimy warto przyjechać na stok do Jacni, gdzie przy bardzo dobrych warunkach możemy już jeździć na nartach i desce. Obecnie czynny jest duży wyciąg orczykowy o długości 460 m, wyciąg dla pontonów śnieżnych – 120 m i „ośla łączka”. Zamknięty jest natomiast mały wyciąg o długości 100 m. Na naśnieżony i zrakrakowany stok możecie wejść od godziny 9:00 do 21:00 – od poniedziałku do soboty, a w niedzielę jest on otwarty od godziny 9:00 do 20:00.

Na stronie internetowej widnieje aktualny cennik Stacji Narciarskiej Jacnia. Możemy kupić 3-godzinny karnet, a jego koszt to 60 zł. Pomiędzy godziną 9:00, a 12:00, czyli przez 2 godziny możecie skorzystać z wejściówki „Aktywne poranki” w cenie 40 zł. Jeśli natomiast wolicie wybrać się na stok wieczorem, to wybierzcie 2-godzinny karnet „Białe wieczory” do wykorzystania między godziną 18:00, a 21:00, który kosztuje 40 zł.

Można również nabyć karty punktowe ważne tylko do końca sezonu. Karta Mini za 25 zł uprawnia do 5 wjazdów na dużym wyciągu lub 10 wjazdów na małym. Karta Standard daje możliwość odbycia 10 wjazdów na dużą trasę lub 20 na małą, a jej koszt to 40 zł. Ostatnia karta to Max PROMO, dzięki której możemy odbyć 20 wjazdów na dużym lub 40 na małym wyciągu.

Jak w przypadku każdej stacji narciarskiej w Jacni także funkcjonuje szkółka narciarska oraz wypożyczalnia sprzętu. Można tu wypożyczyć: narty i snowboardy, buty narciarskie
i snowboardowe, a także kaski oraz gogle.

Wypożyczenie kompletu narciarskiego lub snowboardowego na 3 godziny kosztuje 35 zł, a do końca dnia 50 zł. Można też wypożyczyć narty, snowboard i buty również na 3 godziny w cenie 25 zł i na cały dzień za 35 zł. Ostatnimi akcesoriami, które oferuje wypożyczalnia na czas 180 minut są kask i gogle, a wówczas zapłacimy za nie 5 zł, a korzystając z nich do końca dnia, trzeba wydać o 10 zł więcej.

Batorz Ski

Istniejący już od 15 lat stok narciarski w Batorzu w tym roku nie jest jeszcze otwarty. Planowo będzie jednak czynny od poniedziałku do piątku w godzinach: 9:00-21:00 i w sobotę, niedzielę i święta od 8:30 do 21:00.

W tym ośrodku istnieją dwa podporowe wyciągi narciarskie (duży i mały), a do wyboru macie trzy trasy zjazdowe o różnych stopniach długości i poziomie zaawansowania. Jest to 480 i 400 m, ale istnieje tu również park snowboardowy liczący około 300 m. Uzupełnieniem głównego stoku jest „ośla łączka” o 80-metrowej trasie zjazdowej.

Duży wyciąg, czyli 500 m działa na karty punktowe (chipowe), a jeden wjazd w dni powszednie kosztuje 2 zł, za to w weekend 3 zł. Jeden wjazd na małą trasę („oślą łączkę”) kosztuje 0,60 zł, a w weekend i święta to koszt 0,80 zł. Możecie też wybrać 20 wjazdów za 12 zł w jeden z dni powszednich bądź w sobotę, niedzielę i święta za 14 zł.

Jeśli natomiast wolicie karnety czasowe to od poniedziałku do piątku macie do wyboru godzinną wejściówkę za 20 zł oraz 2-godzinną za 35 zł. Za 3 godziny plus jedną gratis zapłacicie natomiast 50 zł. W dni powszednie można też skorzystać z tak zwanych „Białych Poranków” gdzie za 2 godziny pobytu na stoku pomiędzy 9.00-12.00 zapłacimy 30 zł. W przypadku dwugodzinnych „Białych Wieczorów” w godzinach 17:00-21:00 płacicie tę samą kwotę.

W weekend jest drożej, ponieważ przy zakupie karnetu czasowego na godzinę zjazdów trzeba zapłacić 25 zł, za 2 godziny płacimy 40 zł, a za 3 godziny plus jedną gratis 60 zł. W tym wypadku koszt promocji „Białe Poranki” trwającej 2 godziny od 8:30 do 12:00 wynosi 35 zł, a w promocji „Białe Wieczory” za 2-godzinny pobyt na stoku w godzinach 17:00-21:00 musicie zapłacić 35 zł.

Oprócz tego w stacji narciarskiej Batorz Ski można też nabyć karnety ulgowe przeznaczone dla dzieci, młodzieży i studentów, a także dla seniorów po 60. roku życia. Od poniedziałku do piątku za godzinę wjazdów zapłacą oni 18 zł, za 2 godziny 32 zł, a za 3 godziny wjazdów
i jedną w gratisie 45 zł. W tym przypadku również można nabyć wejściówki zwane „Białymi Porankami” i „Białymi Wieczorami” – obydwie za 27 zł. Ulgowe karnety czasowe w sobotę, niedzielę i święta kosztują trochę więcej. Koszt godzinnego pobytu na stoku wynosi 22 zł, 2-godzinne wjazdy to koszt 35 zł, a 3 godziny, gdzie dodatkowo dostajecie godzinę gratis, wynoszą 54 zł. Gdy skorzystacie natomiast z oferty „Białe Poranki” i „Białe Wieczory”
w obydwu przypadkach zapłacicie 30 zł.

Kiedy słabo radzicie sobie na stoku narciarskim lub z deską snowboardową i potrzebujecie pomocy doświadczonych instruktorów, to w Batorz Ski właśnie takich spotkacie. Macie też możliwość wypożyczenia kompletnego sprzętu zarówno narciarskiego, jak i do snowboardu.

Chrzanów NARTRAJ

Sezon zimowy na stoku Chrzanów NARTRAJ trwa na dobre. To miejsce jest czynne codziennie od godziny 9:00 do 21:00. Mimo istnienia aż 4 wyciągów orczykowych oraz wyciągu „wyrwi rączka” dla najmłodszych gdzie można skorzystać z 9 tras, obecnie otwarta jest trasa 6 – 350 m, 3 – 550 m, 7 – 450 m oraz 11 o długości 250 m. Oprócz tego istnieje możliwość przejazdu na trasę nr 5, której dystans wynosi 350 m, na „oślą łączkę” – 80 m oraz na wyciąg dla uczących się z trasą nr 9, czyli 100 m.

W aktualnym cenniku obowiązują karnety czasowe funkcjonujące w święta, ferie, weekendy
i podczas zimowej przerwy świątecznej. W tym czasie dwugodzinny bilet ulgowy kosztuje 54 zł, a normalny 59 zł. Jeśli chodzi natomiast o wejściówkę na 3 godziny to jej koszt w promocji to 64 zł, a normalny bilet kosztuje 69 zł. Drugi typ karnetów czasowych obowiązuje od poniedziałku do piątku. 2-godzinny bilet ulgowy kosztuje więc 54 zł, a w przypadku biletu normalnego to koszt 59 zł. Drugi karnet czasowy (od poniedziałku do piątku) uprawnia was do wejścia na teren stacji narciarskiej na 4 godziny. Osoby, którym przysługuje bilet ulgowy płacą 64 zł, a klienci, którzy kupią bilet normalny muszą ponieść koszt 69 zł.

W dni powszednie, ale i okres świąt, weekend i ferie można też wykupić karnety punktowe. Przejazdy koleją krzesełkową od poniedziałku do piątku w zależności do ilości wybranych przejazdów (1 do 10) kosztują od 4 do 40 zł, a w dni wolne od pracy i szkoły to koszt od 5 do 50 zł. Za przejazdy wyciągami orczykowymi w dni powszednie można zapłacić od 3 do 30 zł, a w pozostałe dni od 4 do 40 zł. W przypadku przejazdu wyciągiem orczykowym dla początkujących od poniedziałku do piątku (w zależności od ilości przejazdów) zapłacicie od 2,50 do 25 zł, a w weekend od 3 do 30 zł. Dla początkujących polecana jest też „ośla łączka” za karczmą. Tam przejazdy są najtańsze, ponieważ w czasie ferii zimowych koszt, jaki poniesiecie to 2-20 zł, a w zwykłe dni zapłacicie od 1,50 do 15 zł.

Jeśli potrzebujecie skorzystać z lekcji jazdy na nartach lub na snowboardzie to w Chrzanowie czekają na was doświadczeni instruktorzy. Jedna godzinna lekcja pod ich okiem dla pojedynczej osoby kosztuje 70 zł. Funkcjonuje tu też wypożyczalnia sprzętu gdzie w zależności od czasu, na jaki wypożyczacie sprzęt i jego rodzaju wydacie od 13 do 50 zł.

Chełm – Kumowa Dolina

W Chełmie gdzie funkcjonuje stok narciarski Kumowa Dolina, póki co organizatorzy nie planują go otworzyć, chyba że pozwolą na to warunki pogodowe.

Przy odpowiednich warunkach śniegowych można tu skorzystać z głównej trasy – Wyciągu Bachleda o długości 250 m oraz z „oślej łączki” o dystansie około 120 m. Jeden wjazd na większy wyciąg kosztuje 1 zł, a 10 wjazdów to koszt 10 zł. W przypadku mniejszej trasy zapłacicie 0,50 zł za 1 wjazd, a 10 wjazdów kosztuje 5 zł.

Jak w przypadku innych miejsc funkcjonuje tu także wypożyczalnia sprzętu narciarskiego.
W Chełmie można więc wypożyczyć między innymi narty, buty, kije, komplet narciarski czy też kask.

Stok Narciarski – Międzyrzec Podlaski

Organizatorzy zapewniają, że stok narciarski w Międzyrzecu Podlaskim nie jest jeszcze gotowy do naśnieżania, jednak warto na bieżąco śledzić ich komunikaty na portalu Facebook. Kiedy trasa o długości 180 metrów będzie już przygotowana można na nią wjeżdżać przy pomocy wyciągu talerzykowego.

Na stok można wchodzić bezpłatnie, ponieważ płacicie tylko cenę wypożyczenia sprzętu. Należy jednak pamiętać, że wypożyczyć można tylko wyłącznie sprzęt narciarski, między innymi: buty, narty, kaski i kijki. Dla osób do 18. roku życia godzinne wejście na stok kosztuje 5 zł, a klienci powyżej 18 lat za godzinę wstępu płacą 7 zł. Jeśli jednak posiadacie swoje akcesoria, w tym sezonie możecie zjeżdżać na nartach bezpłatnie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments