Kontrolerzy lotów protestują przeciwko obcinaniu płac i pogarszającym się warunkom pracy. Dlatego też poszli na noże z zatrudniającą ich Polską Agencją Żeglugi Powietrznej. Od kilku dni na Lotnisku Chopina w Warszawie trwają protesty. Sprawdziliśmy, czy na lotnisku w Lublinie planowane loty są zagrożone.

– Obecnie wszystkie loty odbywają się zgodnie z planem. Na ten moment nie wiem nic o żadnych wypowiedzeniach od kontrolerów z lubelskiego lotniska, bo spór jest pomiędzy kontrolerami a Polską Agencją Żeglugi Powietrznej – informuje Piotr Jankowski, rzecznik prasowy Lotniska Lublin Świdnik.

Obie strony konfliktu mają tydzień na osiągnięcie porozumienia, które pozwoli pójść na kompromis. W przeciwnym razie, wiele lotnisk będzie zmuszonych do odwołania planowanych lotów.

Spór dotyczący zarobków w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej trwa od 2019 roku. Wtedy PAŻP przedstawiła pracownikom nowy regulamin ustalania wynagrodzeń. Od kilkunastu dni toczą się negocjacje kierownictwa PAŻP z przedstawicielami Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego dotyczące m.in. regulaminu pracy, wynagradzania oraz bezpieczeństwa. PAŻP jest jedyną w kraju instytucją szkolącą i zatrudniającą kontrolerów ruchu lotniczego.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments