Lokalna Organizacja Turystyczna Metropolia Lublin przygotowała specjalną ofertę spacerów w ramach akcji „Poznaj Lublin z Przewodnikiem”. W ciągu 4 dni zorganizowane zostanie aż 7 spacerów w dwóch językach – polskim i angielskim. Turystów i mieszkańców zainteresowanych poznaniem miasta, oprowadzą profesjonalni miejscy przewodnicy zrzeszeni w LOT Metropolia Lublin.

W specjalnej ofercie przygotowanej na weekend majowy znalazły się 4 spacery w języku polskim i 3 w języku angielskim. Uczestnicy wyruszą z Łukaszem Fiutą szlakiem „Przypadków lubelskich”, czyli historii o mieście i ludziach, posłuchają o „Lublinie między wojnami – z kronik Policji Państwowej” opowiedzianych przez Joannę Szmit, a także zagłębią się w „Lubelskich opowieściach i legendach” w wykonaniu Kingi Witkowskiej-Mirosław. Z kolei na turystów zagranicznych czekają oryginalne spacery z Martinem Daleboutem – holendrem, który od wielu lat jest przewodnikiem w Mieście Inspiracji. Martin’s City Tours zaprasza na spacery zatytułowane: „Lublin nocą – straszne historie z miasta”, a także „PRL – Komunizm w Polsce / Lublinie”.

Program „Poznaj Lublin z Przewodnikiem” od samego początku cieszy się dużym zainteresowaniem. Od lutego 2022 roku w spacerach wzięło udział łącznie niemal 200 osób. Zaletą akcji jest jej kompleksowość. W jednym miejscu zgromadzona jest oferta kilku przewodników miejskich, tematy tras, dokładne terminy, miejsce spotkania i cena od osoby. Po stronie osoby zainteresowanej udziałem w oprowadzaniu pozostaje jedynie wybór trasy, daty spaceru, a następnie szybki i łatwy zakup biletu w Centrum Inspiracji Turystycznej przy ul. Jezuickiej 1/3 lub za pośrednictwem portalu evenea.pl.

Spacery będą odbywać się do końca maja według ustalonego harmonogramu tj. w każdy weekend aż do 29 maja włącznie. – Coraz cieplejsze dni zachęcają do wyjścia z domu. Spacer z przewodnikiem to doskonała okazja do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu, poznając miasto w świetnej atmosferze. Łączymy przyjemne z pożytecznym, dlatego zapraszamy do udziału zarówno dzieci jak i dorosłych – wyjaśnia Krzysztof Raganowicz.

Program

Sobota (30 kwietnia), godz. 13:00 – Przypadki lubelskie, czyli historie o mieście i ludziach

Niedziela (1 maja), godz. 13:00 – Lublin między wojnami-z kronik Policji Państwowej

Poniedziałek (2 maja), godz. 13:00 – Lubelskie opowieści

Wtorek (3 maja), godz. 13:00 – Legendarny Lublin

Poniedziałek (7 maja), godz. 13:00 – Lublin między wojnami-z kronik Policji Państwowej

Poniedziałek (14 maja), godz. 13:00 – Lublin między wojnami-z kronik Policji Państwowej

Poniedziałek (21 maja), godz. 13:00 – Lublin – miasto warte poznania

Poniedziałek (28 maja), godz. 13:00 – Lubelskie opowieści

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments