Wzrosną stawki za zostawienie auta w strefie płatnego parkowania. W zależności od rodzaju opłaty będzie to wzrost pomiędzy 10 a 15 proc.

Jak tłumaczy Ratusz, podwyżka jest związana między innymi ze wzrostem minimalnego wynagrodzenia za pracę. Nowe stawki będą obowiązywać po 14 dniach od ogłoszenia uchwały w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego.

Stawki obowiązujące obecnie weszły w życie 1 kwietnia 2020 roku, kiedy płaca minimalna wynosiła 2600 zł. Obecnie wzrosła ona do 3010 zł. – Dodatkowo wpływ na tę decyzję miały również niekorzystne dla finansów samorządu zmiany w systemie podatkowym. Działania rządu w tym zakresie wpływają na kondycję finansów miasta, odczuwane są również skutki bardzo wysokiej inflacji, która w sierpniu przekroczyła 16% oraz negatywne skutki pandemii Covid-19 – informuje Anna Czerwonka z biura prasowego UM Lublin.

Strefa A

Najwięcej trzeba będzie zapłacić za parkowanie w podstrefie A. Obejmuje ona ścisłe centrum Lublina. Obecnie za pierwszą godzinę postoju należy tutaj zapłacić 3,90 zł. Po zmianach będzie to już 4,50 zł. Z kolei za drugą godzinę, stawka wynosić ma 5,40 zł, a obecnie jest to 4,60 zł. Za trzecią godzinę będzie to już 6,40 zł, a obecnie jest to koszt 5,50 zł. Za każdą kolejną godzinę trzeba będzie zapłacić kolejne 4,50 zł.

Strefa B

W strefie B opłata za parkowanie będzie wyższa o 30 groszy. Obecnie, za pierwszą godzinę kierowcy płacą w niej 2,50 zł, za drugą 3 zł, za trzecią 3,60 zł, a każdą następną po 2,50 zł. Po podwyżce będzie to: 2,80 zł, 3,30 zł, 3,90 zł, a za następne godziny po 2,80 zł.

Strefa C i D

Natomiast w strefach C i D ceny za pierwszą godzinę podniosą się z 2 zł na 2,30 zł, za drugą z 2,40 zł na 2,70 zł, a za trzecią godzinę z 2,80 zł na 3,20 zł. Za każdą kolejną godzinę zapłacimy po 2,30 zł. Dodatkowo, do podstrefy D włączona zostanie ul. Prusa.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
MAREK
MAREK
1 rok temu

Siedzę i czekam do lekarza. Wizyta dawno powinna się odbyć ale jak to w Polsce pełne zatwardzenie w poczekalni. Szukam w internecie aplikacji do opłacenia parkingu i pełna lipa. Nic nie ma!!! A czas się kończy. Zaplacilem za godzine ale za malo :-(Zostawić 6 latka i lecieć dopłacić czy co robić. Dramat duże miasto a cyfryzacja że średniowiecza!!!