Galeria 1 im. B. Słomki, Nałęczowski Ośrodek Kultury i studenci Historii Sztuki Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Lublinie zapraszają do udziału w drugiej edycji aukcji charytatywnej Sztuka dla Niny. Akcja jest w formie aukcji charytatywnych prowadzonych na Allegro, na których można wylicytować dzieła sztuki artystów pochodzących z Lubelszczyzny.

– Obecnie na licytacje uzbieraliśmy 60 dzieł. Przekazali je dojrzali artyści, ale warto wspomnieć, że najmłodszą osobą, jaka podarowała swoją pracę jest kilkuletnia dziewczynka. Obraz nosi tytuł Kocia Miłość – wyjaśnia Klaudia Brzuch, współpomysłodawczyni akcji.

Nina Słupska ma niespełna dwa latka i cierpi na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Grozi jej całkowity paraliż. Szansą na powstrzymanie rozwoju choroby jest terapia genowa, której koszt szacowany jest na 9,5 miliona złotych. Ninie pozostało niewiele czasu, gdyż leczenie przestaje być skuteczne po przekroczeniu określonej wagi dziecka, a ta zwiększa się wraz z dorastaniem. W związku z szerokim zainteresowaniem pierwszą edycją aukcji, zarówno twórców jak i nabywców sztuki, organizatorzy postanowili po raz kolejny podjąć się przygotowania takiego wydarzenia.

Sztuka dla Niny to prowadzona za pośrednictwem portalu Allegro aukcja dzieł sztuki artystów pochodzących z Lubelszczyzny i innych zakątków Polski, między innymi z Katowic, Poznania, a nawet Gdańska. Wśród wielu życzliwych twórców, których prace będzie można wylicytować, znalazł się Andrzej Borowski, Jacek Pałucha, Mikołaj Jurkowski, Uta Gnatowska, Roman Gruszecki i Magda Piesta.

Na aukcji znajdą się wykonane w różnych technikach i stylach (głównie w duchu realizmu i abstrakcji) obrazy, grafiki i rysunki, a także ciekawe rękodzieło. Dochód z aukcji przekazany zostanie w całości Ninie.

Pomysłodawcami aukcji są studenci Historii Sztuki KUL. Oprócz pomocy charytatywnej, która stanowi główny cel ich działania, mają oni możliwość zdobycia przydatnych umiejętności, takich jak katalogowania dzieł sztuki i wydania fachowego katalogu przedaukcyjnego.

Aukcje dla Niny znajdziecie tutaj

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments