Od kilku dni Uniwersytet Medyczny zbiera deklaracje od chętnych studentów, jak i doktorantów, którzy chcą pracować przy pacjentach z koronawirusem w szpitalach covidowych.

– Obecnie (31 marca, godz. 10:35) do pracy przy zwalczaniu epidemii zgłosiło się 347 osób. Uniwersytet Medyczny w Lublinie prowadzi jedynie rejestrację chętnych studentów i doktorantów – wyjaśnia dr n. med. Wojciech Brakowiecki, rzecznik prasowy Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Osoby, które wezmą udział w udzieleniu świadczeń zdrowotnych w zakresie epidemicznym będą wykonywać czynności dostosowane do poziomu wiedzy i umiejętności pod bezpośrednim nadzorem osoby posiadającej uprawnienia do wykonywania zawodu medycznego.

Teraz to w kompetencjach wojewody leży, kogo i do jakiego podmiotu leczniczego skieruje. Osoba zgłaszająca się do pracy będzie podpisywała umowę z podmiotem leczniczym, gdzie będzie określony zakres obowiązków. Studenci pracujący przy pacjentach z COVID-19 otrzymają wynagrodzenia nie niższej niż 200% przeciętnego wynagrodzenia zasadniczego przewidzianego na danym stanowisku pracy.

Czas pracy, który poświęcą studenci pracując przy pacjentach zostanie potraktowany jako udział w części zajęć lub zajęciach praktycznych i praktykach zawodowych.

Zgłosić się do pracy możesz poprzez formularz zgłoszeniowy

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments