Czytelnia, w której można odpocząć, uczyć się, integrować, przeprowadzić spotkanie czy szkolenie. Zaprojektowana tak, by w ramach trzech stref można byłoby swobodnie się przemieszczać, a ich granice  wyznaczają  przezroczyste,  barwione  ścianki akrylowe. Dominuje kolor żółty, akcentujący szare tony wykładzin i ścian. To projekt Karoliny Domańskiej, studentki 4 roku architektury Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej, który otrzymał I miejsce w konkursie „Strefa Pollubienia”.

Zadanie konkursowe polegało na aranżacji czytelni w Centrum Informacji Naukowo-Technicznej Politechniki Lubelskiej na potrzeby studentów, pracowników uczelni oraz gości. Z pomysłem na konkurs wyszli pracownicy Centrum. 

Na konkurs wpłynęły cztery prace. Studenci pracowali nad swoimi projektami przez cały miesiąc. Podczas oceny jury wzięło pod uwagę wiele kryteriów, w tym: kompletność, estetykę wykonania i prezentację graficzną, spełnienie różnorodnych potrzeb użytkowników oraz funkcjonalność pomieszczenia.

Nagrodę główną Jury jednogłośnie przyznało projektowi autorstwa Karoliny Domańskiej, studentki IV roku architektury, którą interesuje projektowanie BIM (Building Information Modeling).

– Praca jest najbardziej zaawansowana na tle pozostałych. Przestawione meble są mobilne, co jest istotnym elementem w przypadku organizowania konferencji. Widać indywidualne podejście autorki do użytkownika przestrzeni poprzez zaprojektowanie kabin akustycznych. Projekt zawiera wiele ciekawych pomysłów i jednocześnie jest przyjazny i łatwy do realizacji – mówił podczas ogłoszenia wyników przewodniczący komisji konkursowej. 

Fot. T.Maślona/PL

Źródło: Politechnika Lubelska

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments