Nasze miasto słynie z wielu klasycznych i innowacyjnych kierunków kształcenia wyższego, dzięki czemu cieszy się zainteresowaniem nie tylko polskich studentów, ale również tych, którzy z całego świata przyjeżdżają uczyć się właśnie tutaj.

Dobra organizacja studiów w Lublinie pozwala zagranicznym studentom kształcić się w zakresie wybranej tematyki. Lubelskie uczelnie publiczne i prywatne, oferują szeroki wybór kierunków w różnych dziedzinach – od nauk humanistycznych, przez medyczne i przyrodnicze, po techniczne. Część kursów prowadzona jest w języku angielskim, ale studentom z zagranicy oferowane są też kursy języka polskiego.

Zarówno uczelnie jak i miasto sprawiają, że studenci zagraniczni mogą czuć się tu dobrze. Bezpieczne ulice, dobra komunikacja miejska oraz mieszkania i życie w przystępnej cenie ułatwiają przyjezdnym wkroczenie w dorosły świat, w dodatku poza granicami swojego kraju.

Daniila Funtovoia z Ukrainy najbardziej cieszą spacery po naszym mieście. Ceni też pomoc swoich polskich kolegów z roku.

Vitalii Makhanets jest zaskoczony otwartością i różnorodnością Lublina. Jest w 100 proc. usatysfakcjonowany wyborem studiów i miasta, bo tu może się w pełni realizować.

Nolwazi Zeena Mhodi ceni Lublin za jego pogodność i uważa nasze miasto za swój drugi dom. Zachwyciło ją też lubelskie jedzenie oraz Stare Miasto.

Jibina Padmini Balan to studentka z Indii. Uważa, że Lublin jest miastem zielonym i otwartym na wiele kultur. Podoba jej się to, że lublinianie są bardzo sympatyczni.

Arailym Amanzholkyzy uważa, że (poza cebularzem) najlepsi w Lublinie są przyjaźni ludzie. Nasze miasto skradło jej serce również ze względu na dobre jedzenie.

Więcej na temat studiowania w Lublinie dowiesz się na stronie: student.lublin.eu

Realizacja video: Dominika Polonis

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments