Studencka Wiosna Teatralna. Zgłoś swój spektakl i wygraj 5000 zł

0
88

Studencka Wiosna Teatralna po 48 latach przerwy wraca do Chatki Żaka. Ogólnopolski festiwal odbędzie się w dniach 18-21 maja w formule konkursowej, gdzie jury, a także publiczność uhonorują najlepsze przedstawienia przyznając nagrody finansowe.

Nagroda główna (Grand Prix Festiwalu) wynosi 5000 zł. Poza nagrodą główną zaplanowano także nagrodę publiczności (1000 zł), nagrody indywidualne (pula – 3 000 zł), nagrody i wyróżnienia dla zespołów (pula – 6 000 zł) i nagrody rzeczowe.

Jak się zgłosić?

Wypełnij formularz zgłoszeniowy najpóźniej 6 maja

Studencka Wiosna Teatralna

Studencka Wiosna Teatralna to ogólnopolski festiwal teatrów studenckich, który odbywał się w Chatce Żaka w latach 1966-1974. Po 48 latach zostaje wznowiony pod hasłem „BUDOWAĆ MOSTY”, jako swoiste połączenie przeszłości z teraźniejszością. Studencka Wiosna Teatralna ma być przestrzenią do prezentacji i konfrontacji rozmaitych przejawów współczesnej twórczości teatralnej studentów. Na scenach Dużej i Małej Sali Widowiskowej Chatki Żaka, odbędą się spektakle artystów, wyłonionych na podstawie nadesłanych uprzednio zgłoszeń.

Program przedstawień konkursowych stanowiących główną oś festiwalu, wzbogacą warsztaty teatralne i psychologiczne, konsultacje logopedyczne, spotkania, wystawa a także wykład i panel dyskusyjny – wszystkie z udziałem znamienitych gości i specjalistów, odbywające się w nowo wyremontowanych przestrzeniach Instytucji. Po każdym dniu artyści wraz uczestnikami spotkają się w Klubie Festiwalowym, gdzie będą mogli wymieniać się swoimi wrażeniami i inspiracjami.

Organizatorem projektu Ogólnopolska Studencka Wiosna Teatralna jest Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka. Projekt jest realizowany we współpracy z Narodowym Centrum Kultury, Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Teatrem im. Juliusza Osterwy w Lublinie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments