Studia bez matury – to możliwe. Postaw na kształcenie specjalistyczne, nie musisz tracić roku!

0
5806

Tegoroczne wyniki matur dla sporej części zdających nie są zadowalające. Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom uczniom, którzy nie zdali tegorocznego egzaminu maturalnego i jeszcze przed egzaminem poprawkowym chcą zadbać o swoją przyszłość wprowadzając do swojej oferty edukacyjnej kształcenie specjalistyczne. Taka forma edukacji to szansa zarówno dla osób bez matury, które chcą zdobyć zawód od razu po ukończeniu szkoły średniej, jak i dla tych, którzy chcą się przekwalifikować.

Co daje kształcenie specjalistyczne:

– nie tracisz roku!

– możliwość nauki na studiach wyższych jeszcze przed maturą

– zdobycie zawodu specjalisty

– możliwość kontynuacji nauki na studiach licencjackich po dostarczeniu świadectwa maturalnego

– zdobycie kwalifikacji zawodowych

– świadectwo dyplomowanego specjalisty albo świadectwo dyplomowanego specjalisty technologa

Co jest istotne – wprowadzenie edukacji na tym poziomie poprzez kształcenie specjalistyczne w ramach tzw. krótkich cykli kształcenia, da także szansę zdobycia nowych kwalifikacji tym osobom, które z różnych powodów nie maja możliwości rozpoczęcia kilkuletnich studiów. Dzięki kształceniu specjalistycznemu, absolwenci w trzy semestry będą mogli kontynuować naukę na studiach licencjackich czy inżynierskich lub – jako specjaliści – zasilą rynek pracy.

Zarezerwuj miejsce już dziś!

WSPA oferuje kształcenie specjalistyczne na 5 kierunkach:

– Specjalista ds. księgowości

– Specjalista ds. kadr i płac

– Specjalista projektowania wnętrz

– Specjalista ds. zarządzania kapitałem społecznym

– Specjalista – Junior Developer

Jak przebiega proces rekrutacji w WSPA?

Świadectwo maturalne nie jest wymagane zarówno w procesie rekrutacji, jak i do ukończenia tego typu kształcenia. W czym zatem sens takiej formy edukacji? Otóż w przypadku braku świadectwa dojrzałości absolwent otrzymuje certyfikat o ukończeniu kształcenia specjalistycznego. W przypadku dostarczenia świadectwa dojrzałości, uczestnik otrzyma (w zależności od typu kierunku) świadectwo dyplomowanego specjalisty albo świadectwo dyplomowanego specjalisty technologa oraz może kontynuować naukę na studiach I stopnia już od II roku tych studiów, po uzupełnieniu ewentualnych różnic programowych.

W 2017 roku podczas konferencji zorganizowanej przez Fundację Rektorów Polskich (FRP), nad którą patronat objęły MEN i MNiSW, dyskutowano nad wprowadzeniem tzw. „krótkich cykli kształcenia”, których zadaniem będzie wyrównanie szans edukacyjnych i zwiększenie perspektyw absolwentów szkół średnich na rynku pracy. Punktem wyjścia proponowanych zmian jest możliwość ich wprowadzenia na podstawie Polskiej Ramy Kwalifikacji (PRK), w której występuje poziom 5 edukacji odpowiadający właśnie tym krótkim cyklom kształcenia. Poziom ten znajduje się na liście poziomów zdefiniowanych w procesie bolońskim, a w wielu krajach europejskich wypełnia go edukacja zawodowa. Poziom ten może stanowić ważny czynnik rozwoju kapitału ludzkiego w Polsce – jako pomost między szkoła średnią a studiami wyższymi.

Biuro Rekrutacji Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji

WSPA Lublin
ul. Bursaki 12
tel. 81 452 94 73
rekrutacja@wspa.pl

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments