Od piątku (7 stycznia) do niedzieli (9 stycznia) na mieszkańców Lublina czeka wiele atrakcji. Weekend będzie można spędzić aktywnie, a także wysłuchać koncertów i zobaczyć premierowy pokaz filmów. Sprawdźcie, na co warto się wybrać i co zobaczyć.

Kino CSK

W piątek (7 stycznia) i w sobotę (8 stycznia) o godzinie 19, a także w niedzielę (9 stycznia) o godzinie 18 w kinie CSK będziemy mogli zobaczyć premierowo „Hiszpański romans”. Jest to komedia w reżyserii Woody Allena.

Film opowiada historię Mort i Sue, amerykańskiego małżeństwa, które przybywa na festiwal filmowy w San Sebastian w Hiszpanii. On jest byłym wykładowcą filmoznawstwa, a ona specjalistką od reklamy pracującą dla młodego i obiecującego reżysera Philippe. Mort szybko zauważa, że Sue jest zafascynowana swoim podopiecznym oraz że to zainteresowanie wykracza poza czysto zawodowe ramy. W ich małżeńskiej relacji pojawia się kryzys.

Bilety możecie nabyć w kasie CSK oraz na bilety.spotkaniakultur.com.

Kino Centrum Kultury

Wybrać się możecie również do kina Centrum Kultury w Lublinie. W piątek (7 stycznia) o godzinie 17:00, w sobotę (8 stycznia) o godzinie 20:00 i w niedzielę (9 stycznia) o godzinie 19:00 zobaczycie tam premierowo film „Benedetta” w reżyserii Paula Verhoeven.

Bilety możecie nabyć w cenie 12 zł (bilet ulgowy) i 17 zł (bilet normalny) w kasie CK w Lublinie.

Polski Balet Królewski „Dziadek do orzechów”

W piątek (7 stycznia) o godzinie 20:00 w sali operowej CSK zobaczymy spektakl „Dziadek do orzechów” w wykonaniu Polskiego Baletu Królewskiego.

Jeden z najlepszych zespołów baletowych w Europie, wybitni tancerze międzynarodowych scen, wspaniałe choreografie oraz zapierające dech w piersiach, bajeczne kostiumy, które oczarują każdego to znakomite widowisko dla całej rodziny.

Bilety możecie nabyć na stronie internetowej oraz w kasie CSK.

Golec uOrkiestra „Kolędowanie z Papieżem”

W sobotę (8 stycznia) o godzinie 18:00 w Centrum Spotkania Kultur wystąpi Golec uOrkiestra. Z okazji Bożego Narodzenia, przygotowali dla widzów  koncert, w którym zaśpiewają najpiękniejsze polskie kolędy, razem z Janem Pawłem II. Elementem przedsięwzięcia są unikatowe nagrania, które Łukasz i Paweł otrzymali od zaprzyjaźnionej Siostry Teodory, Sercanki, która pracowała podczas pontyfikatu Jana Pawła II na Watykanie. To dźwiękowy zapis kolęd, które Ojciec Święty śpiewał w Watykanie podczas papieskich Wigilii. Materiały zostały odrestaurowane i stały się częścią specjalnie przygotowanych nowych aranżacji.

Bilety można nabyć na stronie artbilet.pl

Galeria Saska

Do 31 stycznia możemy zobaczyć wystawę Piotra Młodożeńca na Ogrodzeniu Ogrodu Saskiego w Lublinie. Wystawa prezentuje twórczość Piotra Młodożeńca – grafika, malarza, rysownika, projektanta, autor filmów animowanych, ilustracji książkowych i prasowych.

W 1981 roku ukończył studia na wydziale grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, w pracowni plakatu prof. Henryka Tomaszewskiego. Młodożeniec projektujac plakaty korzysta często z komputera, jest jednym z pierwszych artystów, który zaczął wykorzystywać to narzędzie w swojej twórczości.

Morsowanie

W niedzielę (9 stycznia) przy tamie nad Zalewem Zemborzyckim o godzinie 12 będzie można wziąć udział w kąpieli z lubelskimi morsami. Aby wejść do wody musisz mieć jedynie ręcznik, strój kąpielowy, rękawiczki i czapkę.

Icemania

Od piątku (7 stycznia) do niedzieli (9 stycznia) możecie wybrać się na lodowisko Icemania. Bilet normalny 60 minutowy (piątek) kupicie w cenie 14 zł, a weekendowy (sobota i niedziela) w cenie 18 zł.

W celu zapewnienia większego bezpieczeństwa sanitarnego sprzedaż biletów na lodowisko w sezonie 2020/2021 jest prowadzona wyłącznie przez internet. Bilety można kupować na stronie icemania.lublin.eu.

Jarmark Tradycji na Szambelańskiej

Od piątku (7 stycznia) do niedzieli (9 stycznia) przed Trybunałem Koronnym w Lublinie będzie można nabyć ręcznie robioną biżuterię, świąteczne ciasta, a także miody i sery. To wszystko odbędzie się w ramach świątecznej edycji Jarmarku Tradycji. Wystawcy czekać na Was będą od godziny 10 do późnych godzin wieczornych.

Jarmark na Lubartowskiej 77

W sobotę (8 stycznia) na Lubartowskiej 77 możecie wziąć udział w tradycyjnym jarmarku. Wystawcy będą oferować sezonowe przetwory, chleby, wędliny, a także rękodzieło. Początek o godzinie 9. Wstęp wolny.

Wystawa w Muzeum Narodowym

W Muzeum Narodowym w Lublinie możecie zwiedzić wystawę: „Z Wawelu do Lublina. Skarby z królewskiego dworu. Wystawa ze zbiorów Zamku Królewskiego na Wawelu et non solum”. Jest ona czynna w godzinach otwarcia Zamku. Bilety do nabycia w kasie przed wejściem do muzeum.

Park Iluminacji

Przez cały weekend możecie odwiedzić Park Iluminacji w Ogrodzie Botanicznym UMCS. Główną atrakcją jest „Botaniczna Podróż”, czyli multimedialny spacer wśród pięknych drzew i krzewów Ogrodu, dzięki któremu odbędziemy prawdziwą „botaniczną podróż” dookoła świata. Poznając drzewa i krzewy różnych kontynentów, będzie można równocześnie odkrywać kolejne krainy wyczarowane światłem, dźwiękiem i efektami multimedialnymi.

Wstęp do parku od godziny 16:40. Od piątku do niedzieli za bilet normalny zapłacicie 26 zł, ulgowy 23 zł, a rodzinny 89 zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments