Czasy wyciągania z obuwia wkładek i suszenia ich na kaloryferach przez noc powoli odchodzą w niepamięć. Coraz szersze grono producentów, w tym naszych rodzimych, oferuje suszarki do butów narciarskich, dzięki którym możemy swobodnie i bez najmniejszego dyskomfortu korzystać z naszego obuwia każdego zimowego dnia. Sprawdźmy więc, czy suszarki są jedynie zbędnym gadżetem, czy jednak ich pomoc na wypadach narciarskich jest nieoceniona.

Dlaczego warto mieć w swoim wyposażeniu suszarkę do butów narciarskich?

Kiedyś głównymi metodami suszenia obuwia było wkładanie do niego gazet lub wyjmowanie wkładki i umieszczanie jej na kaloryferze. Pierwsza z nich niestety nie była skuteczna na tak grubych konstrukcjach, druga mogła prowadzić do odkształcenia czy rozklejenia elementów pianki. Z pomocą więc przychodzą nam suszarki do butów narciarskich, które umożliwiają kompletne wysuszenie obuwia bez najmniejszych szkód na jego konstrukcji.

Takie akcesorium zazwyczaj składa się z dwóch grotów połączonych przewodem odchodzącym do wtyczki. Możemy również spotkać się ze stojącymi suszarkami, na które nakładamy nasze buty. Różne tryby pozwalają na dopasowanie mocy suszenia, a także ogrzanie np. rękawic chwilę przed wyjściem na stok. Suszarki do butów narciarskich jednak przydają nam się nie tylko zimą, w sezonie na jazdę – dobrze jest mieć jedną w domu na wypadek przemoczenia zwykłego obuwia.

Jaki model wybrać?

Suszarki do butów narciarskich nie muszą być drogie, by były skuteczne. Oczywiście z ceną idą kolejne rozwiązania technologiczne, jednak konstrukcja w okolicach 100 złotych najczęściej okazuje się wystarczająca dla zwykłych użytkowników.

Budowa suszarki to kwestia indywidualna – niektórym z nas bardziej będzie odpowiadał model stojący, innym ten zbudowany z grotów. Obie te konstrukcje jednak są uniwersalne i umożliwiają wysuszenie zarówno obuwia dziecięcego, jak i dorosłych, męskich modeli. Jeżeli jednak chcemy korzystać z suszarki również w inne pory roku, bardziej poręczne mogą okazać się groty, gdyż można je lepiej umieścić w adidasach, czy balerinach.

Wentylator w suszarkach do butów narciarskich umożliwia ich szybsze i skuteczniejsze wysuszenie. Niektórym jednak może przeszkadzać wywoływany przez niego szum, dlatego jeżeli mamy słaby sen i brak możliwości umieszczenia obuwia w większej odległości, powinniśmy sprawdzić jaki jest emitowany przez suszarkę poziom decybeli.

Dodatkowymi atrybutami, którym warto się przyjrzeć są: lampa UV oraz funkcja ozonowania. Te dwie opcje sprawiają, że nasze obuwie narciarskie jest jeszcze bardziej higieniczne. Lampa UV zabija bakterie, dzięki czemu w butach nie wytwarza się przykry zapach. Ozonowanie dba o właściwe odkażenie konstrukcji, dzięki czemu niszczone są drobnoustroje, a my chronieni przed grzybicą stóp i paznokci.

Źródło: Sklep narciarski i snowboardowy SnowShop.pl

Suszarki do butów narciarskich to niedrogie akcesorium, które przynosi użytkownikom stoków wiele komfortu. Zakładanie każdego dnia ciepłego, suchego obuwia pozwala nam na pełen relaks i wygodne przemierzanie tras. Dodatkowo, chroni nas przed chorobami związanymi ze spędzeniem całego dnia w przemoczonych butach. Suszarka to nie tylko nieoceniona pomoc podczas zimowych wycieczek, ale i świetne rozwiązanie przydające się przez cały rok.

Nie jesteś jeszcze przygotowany na sezon narciarski 2019/2020? Kup w sklepie online -> snowshop.pl/suszarki-do-butow lub odwiedź jeden z naszych punktów stacjonarnych: 

1 i 2) Warszawa

  1. Wrocławska 25 oraz ul. Ostrobramska 38b

3) Gdynia

  1. Chwaszczyńska 68

Źródło: Sklep narciarski i snowboardowy SnowShop.pl

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments