Świąteczne iluminacje rozświetlą Lublin. Gwiazdki, anioły i choinka

0
563

Mimo epidemii koronawirusa miasto nie rezygnuje z tradycyjnych, świątecznych iluminacji. 2 grudnia rozpocznie się montaż elementów świetlnych dekoracji, które rozbłysną 6 grudnia o godz. 16.

– Zbliża się radosny i piękny czas świąt, który kojarzy nam się ze spotkaniami w gronie najbliższych i wspólnym świętowaniem. Za sprawą epidemii, nadchodzące święta będą jednak inne niż te, które znamy z tradycji. W tym roku nie spotkamy się podczas Wigilii Starego Miasta, koncertów i warsztatów. Mimo tej trudnej sytuacji, podobnie jak w latach ubiegłych, ulice Lublina rozświetlą iluminacje. Niech to będzie radosny element przestrzeni naszego miasta w tym świąteczno-noworocznym czasie – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Montaż iluminacji zaplanowany jest od 2 do 5 grudnia. Jako pierwsze pojawią się elementy na latarniach i drzewach na deptaku, następnie ozdoby na placu Litewskim. Kolejnym etapem będzie ustawienie wszystkich dekoracji wolnostojących. 4 i 5 grudnia, jako ostatni element, montowana będzie 13-metrowa choinka na placu Łokietka, przed Ratuszem.

W przestrzeni miasta zobaczymy m.in. altankę inspirowaną architekturą i freskami Kaplicy Trójcy Świętej, która stanie na placu Po Farze, ramkę do zdjęć z napisem „Wesołych świąt życzy Lublin” na placu Litewskim. Na deptak powrócą podświetlane figury poety i pary mieszczan w renesansowych strojach, a przed Trybunałem pojawią się anielskie skrzydła, które można wykorzystywać do robienia świątecznych fotografii.

Nad ul. Złotą, Grodzką i Bramową zabłysną kolorowe gwiazdy autorstwa Jarosława Koziary. Na placu przed Galerią Centrum, wzorem lat poprzednich, stanie szopka. Jej montaż planowany jest w terminie 7-15 grudnia, tak by od 16 grudnia dostępna była dla odwiedzających. Obok niej staną dwa podświetlane anioły. Nowy świąteczny element pojawi się w napisie „I love Lublin”, stojącym na placu Litewskim.

Włączenie światełek na miejskiej choince i wszystkich świątecznych dekoracjach planowane jest na niedzielę (6 grudnia). W związku z ograniczeniami wywołanymi epidemią, nie będzie temu towarzyszyło spotkanie z mieszkańcami i wspólne włączenie iluminacji. Z tych samych przyczyn, w szopce nie będą odbywały się występy kolędników oraz inne spotkania.

Ozdoby będą rozświetlać ulice Lublina przez ponad 2 miesiące.

Źródło: Biuro prasowe UM Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments