Na targowisku przy al. Tysiąclecia w Lublinie, w boksie nr 97 działa Jadłodzielnia. Możesz do niej przynieść potrawy ze świąt. Codziennie to miejsce jest odwiedzane przez licznych mieszkańców, jak i potrzebujących.

Przynosić do Jadłodzielni można potrawy świąteczne, ale i ciasta, pieczywo oraz zupy. Będzie ona czynna od godziny 8:00 do 17:00, czyli w godzinach otwarcia targu. Wyjątkowo, wolontariusze nie będą dyżurować podczas świąt wielkanocnych, czyli w niedzielę (17 kwietnia) i w poniedziałek (18 kwietnia).

– Nie będzie dyżurów w święta, ale zapraszamy od wtorku. Prosimy, aby dania były podzielone na porcje, najlepiej tak, aby mogła je zjeść jedna lub dwie osoby. Dania muszą być zapakowane, np. w słoiki i muszą być podpisane, co to jest, a także posiadać datę ważności do spożycia – informuje Michał Wolny z Jadłodzielni w Lublinie.

Wszystkie rzeczy muszą być dokładnie zapakowane. Przywieźć je można samodzielnie do Jadłodzielni, jednak jeśli ktoś nie ma takiej możliwości wolontariusze chętnie pomogą dostarczyć jedzenie i sami je odbiorą z wyznaczonego miejsca. Aby umówić się na odbiór żywności należy skontaktować się z pracownikami Jadłodzielni pod numerem telefonu: 888 844 666.

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments