Oryginalne ozdoby bożonarodzeniowe, anioły, bombki, jak i szaliki, a wszystko wykonane przez lokalnych twórców – na ulicę Jezuicką 17 w Lublinie powrócił kiermasz świąteczny organizowany przez galerię Piękno Panie.

– W tamtym roku też organizowaliśmy kiermasze, jednak ze względu na pandemię przybrały one inną formę. Nie chcemy, żeby było aż tyle ludzi i wystawców, więc w tym roku ten kiermasz ma formę sklepu – tłumaczy Ida Włosek, wolontariuszka Piękno Panie.

Główną ideą wydarzenie jest wsparcie lokalnych twórców rękodzieła, którzy poprzez koronawirusa również znaleźli się w trudnej sytuacji. – Wszyscy, którzy współpracowali z nami przy tworzeniu kiermaszu są też twórcami. Zależy im na tym, by było takie miejsce, gdzie mogą te swoje piękne przedmioty sprzedać i w tym roku – wyjaśnia.

W tym roku wydarzenie odbywa się również online. – Na stronie Ładno Pracowni na Facebooku będziemy wstawiać większość rzeczy, które mamy w weekendy. Zachęcamy jednak, żeby przychodzić, bo można samemu sobie coś wybrać. Staraliśmy się nie ograniczać i dać możliwość kupienia przedmiotów również osobom, które nie wychodzą z domu, przebywają na kwarantannie. Jeśli chcą zamówić prezenty świąteczne wcześniej z dostawą do domu mają taką możliwość – podkreśla.

Na kiermaszu znajdziemy jednak nie tylko świąteczne przedmioty. – Mamy jeden kącik dla dzieci, mamy czapki, szaliki, czyli takie zimowe prezenty. Jest też ceramika i biżuteria w każdym stylu. Mamy nawet przedmioty chłopaka z Kenii, dla tych, którzy nie boją się kolorów – wylicza Ida Włosek.

W kiermaszu możecie wziąć udział jeszcze w sobotę (12 grudnia i 19 grudnia) od godziny 12 do 18. Wstęp wolny.

Fot. Dominika Polonis

1Zobacz galerię zdjęć

Wczytaj kolejne zdjęcia

Z powrotem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments