Światowy Dzień Ziemi 2024 na UMCS

0
146

Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS (al. Kraśnicka 2D, Lublin) już po raz siedemnasty zaprasza na obchody Światowego Dnia Ziemi. Wydarzenie będzie miało miejsce w dniach 25-27 kwietnia i odbędzie się pod hasłem „Mniejszy ślad – lepszy świat”.

Światowy Dzień Ziemi (nazywany też Międzynarodowym Dniem Matki Ziemi) jest wydarzeniem obchodzonym co roku na całym świecie. Ma na celu promowanie idei ochrony środowiska, zwiększanie świadomości ekologicznej mieszkańców naszej planety i budowanie wspólnej odpowiedzialności za życie na Ziemi.

25 kwietnia obchody na Wydziale rozpocznie seminarium zorganizowane wspólnie z Polskim Towarzystwem Geograficznym – Oddział Lubelski. Będzie ono dotyczyło roli terenów leśnych w ochronie przyrody i wód. Zapraszamy do auli im. Eugeniusza Romera.

Z kolei 26 kwietnia organizatorzy przygotują też liczne wykłady, warsztaty, wystawy i konkursy. Zostanie wygłoszonych 15 wykładów popularnonaukowych i przeprowadzonych będzie ponad 30 warsztatów dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Ze względu na limit miejsc, obowiązują zapisy przez stronę internetową https://geografia.umcs.lublin.pl/dz/.

Natomiast 27 kwietnia pracownicy i studenci WNoZiGP posadzą las na terenie Nadleśnictwa Janów Lubelski (Lasy Państwowe, tzw. „Las geografów UMCS”). Podczas wydarzenia uczestnicy będą mieli możliwość otrzymania sadzonki drzew i krzewów przekazanych przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Lublinie. Ponadto mogą wziąć udział w konkursach, pokazach i prezentacjach organizowanych przy stoiskach następujących instytucji: Poleskiego Parku Narodowego; Roztoczańskiego Parku Narodowego; Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie; Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie – RZGW w Lublinie; Ośrodka Edukacji Ekologicznej Lasy Janowskie Nadleśnictwa Janów Lubelski; Zespołu Parków Krajobrazowych w Przemyślu; Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych. Z kolei przedstawiciele Medycznego Studium Zawodowego przeprowadzą warsztaty z pierwszej pomocy.

Źródło: UMCS

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments