Bio Berry Poland, jeden z największych producentów i dystrybutorów ekologicznych owoców i warzyw w Polsce, poszerza swoją detaliczną ofertę i zdobywa prestiżowe nagrody. Ostatnio, wywodząca się z Lublina firma, wygrała w Paryżu w konkursie International Food Transition Awards. To nagroda dla dostawców, których produkty, z perspektywy klientów, najlepiej oddają idee związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu i transformacją żywieniową.

– To dla nas duża satysfakcja, że nasza działalność na rzecz popularyzacji zdrowych wyborów żywieniowych została doceniona. Cieszymy się tym bardziej, że w pierwszej fazie konkursu, w której rywalizowało 300 produktów, finalistów wybierali konsumenci. Oddali oni łącznie ponad 570 000 głosów. Ich wybór potwierdziło międzynarodowego jury – mówi Artur Tymiński, współwłaściciel firmy Bio Berry Poland Sp. z o.o.

Bio Berry Poland współpracuje tylko z certyfikowanymi gospodarstwami ekologicznymi z najczystszych rejonów Polski, w tym Lubelszczyzny. Zajmują one łącznie 3 600 hektarów. Wszystkie produkty spełniają surowe i rygorystyczne normy unijne. Ich potwierdzeniem są posiadane certyfikaty m.in. Europejskiego Znaku Rolnictwa Ekologicznego, Bio Suisse czy Naturland.

Aby jakość produktu była najlepsza z możliwych, Bio Berry Poland dba o to, by droga z pola do chłodni była jak najkrótsza. Dlatego tak istotne są odległości pomiędzy gospodarstwem a skupem i mroźnią.

– Kontrolujemy każdy etap produkcji: od wysiewu czy sadzenia, przez monitorowanie upraw i skup, aż do wytworzenia produktu końcowego, który trafia na stół. Na pierwszym miejscu stawiamy zdrowie, dlatego troska o jakość towarzyszy nam nieustannie ­– mówi Marcelina Mełgieś, Export manager Bio Berry Poland.

W ofercie 2beBIO znajdują się trzy kategorie produktów. Pierwsza to mrożone owoce (berry mix, truskawka, jeżyna, malina, jagoda i mango). Drugą kategorię stanowią warzywa: dynia Hokkaido, fasolka szparagowa, szpinak groszek, kukurydza i marchew z groszkiem. Trzecią – smoothie w postaci mieszanki czerwonych owoców i mieszanki egzotycznych owoców. Dzięki tak bogatej ofercie klienci mogą sami skomponować własne smaki lub skorzystać z proponowanych przez markę przepisów (wkrótce premiera e-booka z autorskimi przepisami, w których główną rolę mają owoce i warzywa BIO).

Lubelska firma do mrożonych owoców i warzyw oraz mieszanek na smoothie, dołączyła ostatnio gotowe mieszanki warzyw dla przyszłych mam i ich pociech. Dzięki mieszankom warzyw BIO dla MAM w postaci zupy buraczkowej, zupy dyniowej i zupy jarzynowej przyszłe mamy mają pewność, że to, co znajduje się na talerzu, jest najlepszym, co oferuje natura – 100% organiczne, wolne od nawozów, polepszaczy smaku czy zagęszczaczy – zwyczajnie bezpieczne.

Źródło: Informacja prasowa

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments