Szalejąca epidemia, zamknięte lokale, zakaz przemieszczania się – ta noc sylwestrowa będzie inna niż wszystkie dotychczas. Sprawdziliśmy, jak Nowy Rok przywitają lubelskie VIP-y.

Marcin Wroński

pisarz

Zdjęcia Marcin Łobaczewski

Sylwestra spędzę w domu u przyjaciół. Trudno w dzisiejszych czasach spędzać go inaczej, a dopiero od poniedziałku wiemy, że jednak nie będzie tej godziny policyjnej. Miałem taki wielki plan na sylwestra, żeby jednak wyjść podczas godziny policyjnej, poszukać patrolu, a gdy patrol mnie zaczepi powiedzieć: wyszedłem specjalnie, aby zobaczyć czy dobrze pełnicie swoje obowiązki! (śmiech) I taki miałem plan, ale niestety premier ogłosił brak godziny policyjnej i jak zwykle wszystko mi zepsuł.

Alicja i Aleksandra Tracz

reprezentantka Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji Junior 2020 oraz jej siostra wokalistka

W tym roku sylwestra spędzimy w domu z rodzicami i rodziną. Przygotujemy wspólnie przekąski i będziemy grać w różne gry planszowe.

Agnieszka Wiechnik

wokalistka

Tradycyjnie w sylwestra odpoczywam w piżamie z miską popcornu i butelką wina. Robię maraton horrorowy z Netflixem (śmiech)! Jestem szczęśliwą posiadaczką buldożka francuskiego Mańka, którego mam zamiar tulić kiedy będą strzelały petardy. Nie wyobrażam sobie zostawić go samego w domu, więc świętujemy razem!

Jarosław Koziara

artysta plastyk

Moje plany na tegorocznego sylwestra to brak planów (śmiech). Będzie po prostu rodzinnie. I tyle.

Katarzyna Bujakiewicz

aktorka

Fot. Magdalena Wójcik, PhotoSense

W domu siedzimy (śmiech)! Pierwszy raz od wielu lat nigdzie nie występuję i zostaję w domu. Nie można nawet było nic zaplanować, więc się z tego planowania wyłączyliśmy wiele miesięcy temu. Odpuściliśmy sobie jakiekolwiek podróże, bo się nie da. Spędzimy sylwestra przy dobrej herbacie, z serialami i filmami! (śmiech)

Łukasz Jemioła

wokalista, autor tekstów

 

Sylwestra w tym roku spędzę w domu wspólnie z rodziną. Zgodnie z zaleceniami będę się izolował.

Anna Augustyniak

samorządowiec, społecznik

Od kilku już lat spędzam sylwestra z moimi najbliższymi przyjaciółmi, Moniką i Sławkiem. Znowu będę miała tę przyjemność. W przeciwieństwie do wielu innych osób mnie godzinna policyjna nie dotyczy. Mogę pół żartem, pół serio powiedzieć, że przerabiam ją co roku i nie kończy się ona w moim przypadku o 6.00 rano. Tak dobrze czuje się w towarzystwie moich przyjaciół, u których panuje niezwykle ciepła i rodzinna atmosfera, że nie tylko spędzam u nich noc sylwestrowa, ale także pierwszy dzień Nowego Roku. To już trochę tak nasza tradycja. Ta noc jest wyjątkowa dla mnie nie tylko z powodu powitania Nowego Roku, ale dlatego, że mogę ją spędzić z osobami, na które zawsze mogę liczyć.

Marta Wcisło

poseł na Sejm RP

Sylwestra będę spędzać z mężem i z dwójką przyjaciół u siebie w domu, w kameralnym gronie. Przy dobrej muzyce i lampce szampana.

Natalia Wilk

wokalistka

Od wielu lat zawsze w tym dniu śpiewałam koncert. W tym roku będzie inaczej, mogę nawet powiedzieć, że wyjątkowo. Spędzę go z Towarzyszem w zaciszu domowym w dresach i ciepłych skarpetach z lampka wina mając nadzieję że Nowy Rok da szanse na powrót prawdziwej kultury i sztuki, przyniesie odrobinę normalności i obdarzy dobrym zdrowiem.

Beata Stepaniuk-Kuśmierzak

zastępca prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i partycypacji

W tym roku sylwestra spędzę z mężem i synem. Stasio ma jednak mocne postanowienie, że wytrzyma w tym roku do północy, bo jeszcze mu się to nie zdarzyło (śmiech)!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments