Sylwester 2020 będzie znacznie inny niż te, które mieliśmy okazję świętować do tej pory. Dlatego też dostosowując się do nowych realiów lubelskie instytucje kultury wychodzą z propozycją spektakli i warsztatów online. Sprawdźcie, w czym warto wziąć udział.

Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie

W noc sylwestrową możecie zobaczyć online premierę spektaklu „Psie serce”. Spektakl będzie dostępny bezpłatnie dla wszystkich chętnych i rozpocznie się o godzinie 19. „Psie serce” będzie dostępne do godziny 1 na platformie vimeo. Link do spektaklu zostanie udostępniony na stronie teatru oraz w naszych mediach społecznościowych.

W sercu Sowieckiej Rosji profesor Preobrażeński (Włodzimierz Dyła) cieszący się europejską sławą rozwija innowacyjny sposób odmładzania ludzkiego ciała. Medyk przygarnia błąkającego się bezpańskiego psa Szarika (Wojciech Rusin). Jednak nie kieruje się dobrocią serca, a potrzebą rozwoju nauki. Przeszczepia znajdzie ludzkie organy, dzięki czemu zwierzę zmienia się w człowieka, ale tym samym zyskuje najgorsze ludzkie przywary.

„Psie serce” to już kolejna realizacja twórczości Michaiła Bułhakowa w tym miejscu. Opowiadanie przez swój kontrowersyjny charakter po raz pierwszy opublikowano dopiero po ponad czterdziestu latach od śmierci autora.

Filharmonia Lubelska

Filharmonia Lubelska zaprasza mieszkańców do wzięcia udziału w Wielkiej Gali Straussowskiej. Rejestracja tego widowiska zostanie opublikowana na kanale YouTube oraz Facebooku instytucji w sylwestra o godzinie 12. Gościem specjalnym tegorocznej gali jest Andrzej Poniedzielski. W wydarzeniu weźmie udział Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej, maestro Dawid Jarząb oraz Andrzej Poniedzielski.

Pracownia Sztuczka

Pracownia Sztuczka przygotowała atrakcje dla najmłodszych. O godzinie 16 będą oni mogli zobaczyć premierowo spektakl „Zimno, ciemno, biało”. Jest on przeznaczony dla dzieci, które tęsknią za innymi dziećmi, śniegiem, teatrem, a nawet szkołą.

Widowisko zostało wyreżyserowane przez Katarzynę i Łukasza Staniewskich. Tekst napisała Liza Szczęśliwa. Widzowie na początku spektaklu zobaczą tytuł i kształty w teatrze cieniowym realizowane za pomocą dłoni. W tle usłyszą muzykę.

Drugą propozycją dla dzieci są Bawimisie, które poprowadzi Sylwia Lasok. Bedą to zajęcia muzyczne, na których będą oni mogli pohałasować, a także pośpiewać piosenki w domowych warunkach. Gościem specjalnym będzie Zbyszek Kowalczyk i jego gitara.

Teatr Andersena

Propozycją na sylwestra jest między innymi Teatr Andersena szyty na miarę. Jeśli chcecie zobaczyć spektakl lub wziąć udział w warsztatach w większej grupie to wydarzenie dla Ciebie. Możecie wybrać jeden spektakl spośród trzech lub wszystkie trzy. Możecie spotkać się z pedagożką teatralną i zorganizować wspólny warsztat online lub kilka warsztatów. Możecie wybrać również tematykę warsztatów i ich formę.

Do wyboru są trzy spektakle online: “Dziób w dziób”, reż. E. Depta, “Proszę Słonia”, reż. A. Klucznik i “Tymoteusz wśród Ptaków”, reż. A. Klucznik. Jeśli jesteście zainteresowani ofertą dla grup musicie skontaktować się z Działem Organizacji Widowni, w celu wyboru odpowiedniego spektaklu, ewentualnego warsztatu, uzgodnienia terminu i czasu dostępu spektaklu i realizacji warsztatu, formy płatności i rozliczenia.

Cena za spektakl za całą grupę wynosi 200 zł, a za warsztaty 100 zł.

Teatr Muzyczny w Lublinie

Podczas sylwestra możecie wysłuchać również koncertu „Gwiazdka z Muzycznym”, który został nagrany na scenie teatru. Na koncercie kolędy wykonają soliści teatru Kamila Lendzion i Jakub Gąska. Artystom towarzyszył zespół muzyków w składzie Adrian Wilga (puzon), Joanna Wróblewska (saksofon), Wojciech Durak (trąbka), Małgorzata Papiewska (klawisze), Piotr Wróblewski (perkusja) i Stanisław Błach (gitara basowa).

Link znajdziecie tutaj

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments