Orszak Świętego Mikołaja, koncerty świąteczne i miejski sylwester. Już niebawem w Lublinie rozpoczynamy Festiwal Bożego Narodzenia, do którego przygotowania rozpoczęły się już w ubiegłym tygodniu.

Świąteczną atmosferę w rodzinnym klimacie zbudują iluminacje, które już sukcesywnie pojawiają się na Starym Mieście, a za chwilę zawisną też na deptaku i placu Litewskim. Zwieńczeniem grudniowego świętowania będzie miejski sylwester, który w tym roku zyska całkiem nową oprawę.

Zarówno na placu Łokietka, jak i na placu Litewskim zostaną rozstawione sceny. Przed Ratuszem usłyszymy polskich muzyków, natomiast przy placu Litewskim stanie scena litewska.

– Nowy piękny deptak i wyremontowany plac Litewski staną się teraz salonem Lublina. Właśnie na taką wyjątkową domówkę chcemy zaprosić zarówno mieszkańców, jak i restauracje i kawiarnie. Cały deptak zamienimy w parkiet pomiędzy obiema scenami – mówi Michał Karapuda, dyrektor Wydziału Kultury w Urzędzie Miasta.

Nie będzie jednak fajerwerków na przywitanie Nowego Roku. – Postanowiliśmy zrezygnować ze środków pirotechnicznych. Do czego zachęcamy również mieszkańców. Nie zabraknie jednak innych świetlnych atrakcji – dodaje Karapuda.

Festiwal Bożego Narodzenia rozpocznie się już w czwartek, 6 grudnia, od inauguracji świątecznych iluminacji na placu Łokietka. Stare Miasto, deptak oraz plac Litewski przyozdobione zostaną świecącymi motywami, które wprowadzą nas w klimat zbliżających się świąt.

Przez cały grudzień i styczeń czeka nas wiele koncertów, na których wystąpią znakomici artyści. Usłyszymy kolędy i pastorałki w wykonaniu m.in. Majki Jeżowskiej, Piotra Cugowskiego czy Natalii Wilk. Widowisko muzyczne w reżyserii Łukasza Wit-Michałowskiego zostanie zaprezentowane w Centrum Kultury, a Romuald Lipko zorganizuje 3 wyjątkowe koncerty w lubelskich parafiach.

Nie zabraknie atrakcji i warsztatów dla dzieci i młodzieży. Szopka Bożonarodzeniowa stanie na skraju placu Litewskiego, przed Ratuszem zobaczymy nową 10-metrową choinkę świąteczną, a na deptaku znów pojawi się przestrzenna bombka, jak fotograficzna atrakcja.

Ulicami Lublina przejedzie też Orszak Świętego Mikołaja i odbędzie się Jarmark Świąteczny oraz Wigilia Starego Miasta. Festiwal Bożego narodzenia potrwa do 13 stycznia.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments