Sztuka sakralna, wydawnictwa katolickie, turystyka religijna, strefa fundacji i stowarzyszeń katolickich – tak zapowiada się X edycja Targów Sakralnych LubSacro, które odbędą się w Targach Lublin 8-9 grudnia.

Targi Sakralne to propozycja nie tylko dla księży, czy sióstr zakonnych. To dobra opcja dla tych, którzy szukają przeżyć duchowych pod różnymi postaciami. Imprezą towarzyszącą będzie czuwanie, które odbędzie się pod hasztagiem #LublinUwielbia. Zorganizowane zostanie w dwóch lokalizacjach – w Targach Lublin oraz w Centrum Spotkania Kultur.

W programie #LublinUwielbia znajdziecie między innymi: Uwielbienie przez dwadzieścia cztery godziny, modlitwę o uzdrowienie (o. Józef Witko), modlitwę wstawienniczą, strefa adoracji i spotkania podzielone na bloki tematyczne. Czuwanie organizowane jest przez Forum Charyzmatyczne Archidiecezji Lubelskiej.

Na uczestników czeka również wystawa mistrzów malarstwa w 3D. Składa się ona z ponad czterdziestu obrazów, a każdy z nich prezentowany jest w formie 3D. Dzięki zastosowanemu efektowi głębi, każde z zaprezentowanych na niej dzieł daje uczucie uczestnictwa w przedstawionym wydarzeniu. Na wystawie będzie można zobaczyć prace między innymi klasyków malarstwa takich, jak Leonardo da Vinci, Caravaggio, Rubens, Raffaello Santi czy Salvador Dali.

Na wydarzenie obowiązują bilety wstępu. Na wystawę 3D są one w cenach: bilet normalny – 15 złotych, bilet ulgowy – 12 złotych i grupowy 10 złotych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments