Zespół Szkół nr 13 przy ul. Berylowej w Lublinie jest już gotowy na pierwszy dzwonek. W poniedziałek (31 sierpnia) odbyło się oficjalne otwarcie ZS, w którego skład wchodzi Szkoła Podstawowa nr 58 oraz Przedszkole nr 88 w Lublinie.

Nowo otwarta placówka to jedna z najnowocześniejszych szkół w Polsce. – Cieszę się bardzo, że oddajemy do użytkowania nowoczesny obiekt, który dzięki swojej funkcjonalności będzie pełnił rolę nie tylko edukacyjną, ale stanie się również ważnym elementem budowania lokalnego społeczeństwa obywatelskiego. Życzę uczniom, kadrze nauczycielskiej, wszystkim pracownikom oraz dyrekcji samych sukcesów w nowym roku szkolnym – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

W szkole podstawowej utworzono 24 oddziały z 553 uczniami, w tym 8 równoległych klas pierwszych (183 uczniów). Ponadto powstanie jeszcze 5 klas II (120 uczniów), 3 oddziały klas III (65 uczniów), 3 oddziały klasy IV (68 uczniów), 1 oddział klasy V (24 uczniów), 3 oddziały klasy VI (72 uczniów), 1 klasa VII (25 uczniów). Do Przedszkola nr 88 zostało zapisanych 300 przedszkolaków, z czego 150 dzieci będzie objętych opieką w obiekcie przy ul. Berylowej, a 150 w budynku przy ul. Onyksowej. Obiekt przy ul. Berylowej posiada nowoczesną salę gimnastyczną z widownią na 337 miejsc, salę widowiskową na 310 osób oraz nowoczesny trakt żywieniowy umożliwiający przygotowanie 1300 posiłków, w tym 900 obiadów dziennie.

Czterokondygnacyjny budynek szkoły o całkowitej powierzchni użytkowej ok. 14 tys. m2 stanowi wielokolorową, kilkusegmentową bryłę. Na poziomie -1 znajduje się zaplecze sportowe obiektu z nowoczesną salą gimnastyczną wyposażoną w trybuny, salą fitness i siłownią, a także szatnie i zaplecze magazynowe. Poziom 0 to część przedszkolna obiektu z salami zajęć, pokojem nauczycielskim i gabinetem logopedycznym. Na parterze znajdują się także: biblioteka, czytelnia i widownia oraz zespół jadalno-kuchenny wyposażony w najwyższym standardzie. Poziom I i II to przede wszystkim sale dydaktyczne, ale także zaplecze administracyjne szkoły oraz przestronna sala konferencyjna. Cały obiekt jest klimatyzowany oraz objęty systemem nagłośnienia.

Łączna wartość inwestycji wyniosła ok. 70 mln zł, na zakup wyposażenia przeznaczono ok. 7 mln zł, z tego na zakup sprzętu komputerowego 1,3 mln zł.

Fot. Dominika Polonis

1Zobacz galerię zdjęć

Wczytaj kolejne zdjęcia

Z powrotem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments