Trwa wielkie sprzątanie po miesiącach prac wykończeniowych w Szkole Podstawowej przy ul. Berylowej. Szkoła jest przygotowywana do odbiorów technicznych, które odbędą się na początku sierpnia.

– Jestem przekonany, że szkoła przy ulicy Berylowej będzie najnowocześniejszą i najładniejszą placówką oświatową w Polsce. Jesteśmy już na finiszu wszystkich prac budowlanych i wykończeniowych, pozostało dokończyć meblowanie sal lekcyjnych i ich wyposażanie w pomoce dydaktyczne. Większość planowanych zakupów już za nami, kilka zamówień jest w trakcie przetargów, w niektórych czekamy już na ostatnie partie dostaw. Organizacyjnie, szkoła jest już przygotowana do pierwszego dzwonka, zakończyliśmy rekrutację uczniów i przedszkolaków, mamy kompletną kadrę nauczycielską, wszystkich pracowników administracji i obsługi – mówi Mariusz Banach, zastępca prezydenta Lublina.

Wszystkie klasy lekcyjne są już gotowe do montowania mebli oraz sprzętu multimedialnego. Gotowa jest też nowoczesna sala gimnastyczna, wyposażona w trybuny i nowoczesny sprzęt sportowy, aula widowiskowa i sala teatralna.

Czterokondygnacyjny budynek szkoły stanowi wielokolorową, kilkusegmentową bryłę z osobnymi wejściami dla każdej z jednostek. Jedna z kondygnacji ze względu na spadek terenu jest częściowo podziemna. Na poziomie -1 znajduję się zaplecze sportowe obiektu z salą gimnastyczną, salą fitness i siłownią, a także szatnie i zaplecze magazynowe. Poziom 0 to część przedszkolna obiektu z salami zajęć, pokojem nauczycielskim i gabinetem logopedycznym. Na parterze znajdują się także biblioteka, czytelnia i widownia oraz zespół jadalno-kuchenny wyposażony w najwyższym standardzie, szkoła czeka już na ostatnią partię sprzętu gastronomicznego.

Poziom I i II to przede wszystkim sale dydaktyczne, ale także zaplecze administracyjne szkoły: sekretariat, gabinety dyrektora i wicedyrektorów oraz przestronna sala konferencyjna. Na najwyższej kondygnacji znajdują się także sala widowiskowa (aula) z 310 miejscami, sala teatralna wyposażona w nowoczesny sprzęt audiowizualny, a także gabinety pedagoga, psychologa, logopedy, stomatologa i pielęgniarki. Cała szkoła jest klimatyzowana oraz objęta jednolitym systemem nagłośnienia. Sprzątanie obiektu o całkowitej powierzchni użytkowej ok. 14 tys. mkw. będzie częściowo zautomatyzowane.

Na rok szkolny 2020/2021 w szkole podstawowej zostały utworzone 22 oddziały z 536 uczniami, w tym 7 równoległych klas pierwszych (185 uczniów). Ponadto powstanie 5 klas II (122 uczniów), 3 oddziały klas III (62 uczniów), 3 oddziały klasy IV (68 uczniów), 1 oddział klasy V (21 uczniów), 2 oddziały klasy VI (52 uczniów), 1 klasa VII (26 uczniów).

Do 6 oddziałów Przedszkola nr 88 przy ul. Berylowej (w strukturze Zespołu Szkół nr 13) zostało zapisanych 150 przedszkolaków, do 6 oddziałów funkcjonujących w przedszkolu przy ul. Onyksowej również 150 dzieci.

Fot. Miasto Lublin

1Zobacz galerię zdjęć

Wczytaj kolejne zdjęcia

Z powrotem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments