Ruszyła 20. edycja Szlachetnej Paczki. W tym roku pomoc materialną otrzymają nie tylko rodziny biedne, ale także ci, których najbardziej dotknęła pandemia koronawirusa, czyli ludzie starsi, schorowani i z niepełnosprawnościami, czy rodziny ledwo wiążące koniec z końcem, jak i te wielodzietne.

Szlachetna Paczka wystartowała w sobotę (12 listopada). Od tego dnia na stronie internetowej szlachetnapaczka.pl dostępna jest baza potrzebujących rodzin włączonych do tegorocznego programu. Aby zostać darczyńcą i przygotować paczkę, wystarczy wybrać rodzinę i wspólnie ze znajomymi czy przyjaciółmi spełnić nie tylko konkretne potrzeby, ale i marzenia osób potrzebujących, o które często wstydzą się prosić.

– Zdajemy sobie sprawę, że będzie nam trudniej działać. Jednocześnie wiemy, że jesteśmy w tym roku potrzebni bardziej niż kiedykolwiek – zapewnia Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora Szlachetnej Paczki.

Czym jest szczęście dla potrzebujących? Dla seniorki Józefy szczęście to życie, w którym już nigdy nie musiałaby wybierać pomiędzy jedzeniem czy lekami. Pani Maria byłaby szczęśliwa, gdyby jej chory syn przespał choć jedną noc. W rodzinie pani Edyty szczęście przybiera postać ciepłych, zimowych butów dla dzieci. To właśnie takim ludziom w tym roku głównie będą chcieli pomóc wolontariusze.

Pomoc materialna w kolejnych tygodniach trafi do rodzin podczas Weekendu Cudów. To taki moment, kiedy potrzebujący otrzymują pomoc, czyli paczki od wolontariuszy. W tym roku będą oni przekazywali Szlachetne Paczki 12 i 13 grudnia. Tegoroczna edycja odbędzie się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i zgodnie z wytycznymi sanitarno-epidemiologicznymi.

Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Tylko w zeszłym roku w jej działania włączyło się ponad 620 tys. osób, a łączna wartość pomocy materialnej przekazanej ponad 14 i pół tys. rodzin w potrzebie przekroczyła 45 milionów złotych.

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments