W szpitalu w Krasnymstawie, Łukowie, Radzyniu Podlaskim, Puławach i Janowie Lubelskim – między innymi w tych powiatowych szpitalach nie ma już wolnych łóżek dla pacjentów z COVID-19. Zaczyna brakować ich również w szpitalu tymczasowym w Targach Lublin.

Drugi moduł łóżek covidowych został odmrożony w środę (17 marca). Przybyło ich 28, dzięki czemu dostępnych miejsc dla pacjentów było już 94 na oddziale covidowym wewnętrznym, w tym 10 na oddziale respiratorowym.

– W szpitalu tymczasowym przebywa obecnie 78 pacjentów na oddziale covidowym wewnętrznym i 4 na oddziale respiratorowym (stan na 23 marca na godzinę 11) – informuje Anna Guzowska, rzecznik prasowy Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie.

Zwiększenie łóżek w szpitalach powiatowych zadeklarował podczas konferencji prasowej w zeszłym tygodniu Lech Sprawka wojewoda lubelski. Łóżek brakowało jeszcze między innymi w Międzyrzecu Podlaskim i Szczebrzeszynie. Te szpitale otrzymały ich już kilkadziesiąt w pierwszej kolejności.

Obecnie (stan na 22 marca, godz. 16:00) w szpitalach w województwie lubelskim mamy łącznie 1820 łóżek dla pacjentów z koronawirusem, w tym zajętych już jest 1358. Wszystkich dostępnych respiratorów jest 205, w tym zajętych już 124.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments