W poniedziałek (15 marca) o godzinie 9 w szpitalu tymczasowym w Targach Lublin przebywało już 43 pacjentów na oddziale wewnętrznym covidowym oraz 4 na oddziale z respiratorami.

480 miejsc – tyle jest wszystkich przygotowanych łóżek na pacjentów zakażonych koronawirusem w szpitalu tymczasowym w Targach Lublin. W najbliższych dniach, pacjentów wymagających hospitalizacji ciągle przybywa, a trzecia fala również i w naszym regionie nabiera rozpędu. Dlatego też Lech Sprawka, wojewoda lubelski rozważa uruchomienie pierwszego, dodatkowego modułu łóżek.

– Na ten moment planowane jest uruchomienie pierwszego modułu na oddziale wewnętrznym covidowym w szpitalu tymczasowym, czyli 28 łóżek, ale nie ma jeszcze ostatecznej decyzji – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Obecnie w Targach Lublin funkcjonują dwa oddziały. Jeden oddział covidowy respiratorowy, na którym jest odmrożonych 10 łóżek i oddział covidowy wewnętrzny z dostępnymi 56 miejscami dla pacjentów. Łącznie w pierwszym module szpitala jest przygotowanych 66 miejsc.

Rekrutacja personelu

W związku z planowanym uruchomieniem dodatkowych łóżek wznowiona została rekrutacja personelu medycznego. Poszukiwane są osoby z wykształceniem medycznym i doświadczeniem zawodowym uzyskanym w ochronie zdrowia, które dotychczas nie aplikowały do pracy w szpitalu tymczasowym. Aplikacje do pracy można przesyłać poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie internetowej lub na adres e-mail szpitaltymczasowy@lublin.uw.gov.pl.

Wszystkie osoby zainteresowane pracą w Szpitalu Tymczasowym proszone są o przesłanie swojego CV, zawierającego datę urodzenia, dane kontaktowe (telefon, e-mail, adres zamieszkania), dane dotyczące posiadanego wykształcenia, przyznanych aktualnych uprawnień oraz dotychczasowego doświadczenia zawodowego, z podaniem aktualnego pracodawcy. Dodatkowo należy załączyć skan lub zdjęcie dokumentów potwierdzających wykształcenie oraz posiadane kwalifikacje zawodowe.

W szczególności poszukiwani są lekarze z zakresu anestezjologii i intensywnej terapii, chorób zakaźnych, chorób wewnętrznych ze szczególnym uwzględnieniem pneumonologii oraz kardiologii, medycyny ratunkowej, neurologii i radiologii.

Fot. Dominika Polonis/Archwium

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments