Wojewoda lubelski Lech Sprawka ogłosił, że jest poszukiwana kadra medyczna gotowa do podjęcia pracy w organizowanym szpitalu tymczasowym dla pacjentów z Covid-19 z terenu województwa lubelskiego. Szpital ma powstać w Targach Lublin i rozpocząć funkcjonowanie w ciągu 3 tygodni.

W szczególności poszukuje się lekarzy specjalistów lub lekarzy kończących szkolenie specjalistyczne w zakresie anestezjologii i intensywnej terapii, chorób wewnętrznych ze szczególnym uwzględnieniem pneumonologii, medycyny ratunkowej, wszystkich dziedzin chirurgicznych – szczególnie pożądani są lekarze chirurdzy posiadający podstawowe umiejętności obsługi respiratora, neonatologii posiadający umiejętności obsługi respiratora, neurologii i medycyny rodzinnej.

Ponadto poszukuje się personelu pielęgniarskiego celem udzielania świadczeń zdrowotnych z zakresu: anestezjologii i intensywnej opieki medycznej, chorób wewnętrznych ze szczególnym uwzględnieniem pneumonologii, chirurgii, neurologii i medycyny ratunkowej.

Zakres obowiązków związanych z pracą w szpitalu tymczasowym będzie określany w zależności od specjalizacji oraz zakresu umiejętności deklarowanej po przyjęciu do pracy.

Chętni mogą się zgłaszać mailowo: szpitaltymczasowy@lublin.uw.gov.pl  oraz telefonicznie: 81 307 96 90 (w godz. 7.30-15.30).

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments