Twój lekarz zlecił Ci wykonanie testu na koronawirusa i nie wiesz, jak się do przygotować do badania? A może nie wiesz, gdzie powinieneś wykonać badanie? Podpowiadamy, jak się przygotować.

Przygotowując się do testu na koronawirusa minimum dwie godziny przed badaniem nie należy spożywać posiłków. Nie można również pić płynów ani palić papierosów. Przed pobraniem wymazu nie wolno również myć zębów, płukać jamy ustnej płynami i wodą, a także dmuchać nosa. Nie należy również przyjmować żadnych leków i żuć gumy.

Na test na koronawirusa musisz zabrać ze sobą dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem i numerem pesel. Na miejsce badanie pojedź samochodem. Pamiętaj – załóż maseczkę i zachowaj odległość 1,5 metra od innych osób.

Na miejscu testu, czyli przed punktem pobrań dostaniesz szczegółowe wytyczne. Na ogół po przyjściu do specjalnie wyznaczonego namiotu na świeżym powietrzu otrzymasz ankietę do wypełnienia. Z nią będziesz musiał udać się do specjalnej „izolatki”, w której zostanie pobrany wymaz.

Po wykonaniu badania wynik zobaczysz na swoim Internetowym Koncie Pacjenta, będziesz o nim również poinformowany przez laboratorium. Czas oczekiwania to teoretycznie do 48 godzin.

Wykaz mobilnych punków pobrań znajdziecie tutaj 

Fot. Dominika Polonis/Archwium

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments