Zakończyła się gruntowna przebudowa części A i B Akademickiego Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”. Wyremontowana została głównie „stara” część Chatki, czyli między innymi korytarze i sala widowiskowa, która nie była objęta rewitalizacją w 2011 roku. Oficjalne otwarcie obiektu odbyło się w środę (23 września).

Zmodernizowana część A Chatki Żaka to słynna sala widowiskowa, a wyremontowana część B to m.in. zaplecze sali, garderoby, pokoje biurowe, hall główny oraz pomieszczenia na pierwszym piętrze i w piwnicy. W tej części powstały również nowe pomieszczenia takie jak garderoby z pełnym węzłem sanitarnym, dwie sale prób instrumentalnych, pracownia plastyczna, trzy sale warsztatowe oraz ciemnia fotograficzna. Kondygnacje budynku obsługuje również nowa winda.

Istotne jest jednak, że wszystkie charakterystyczne dla tej instytucji kultury elementy wykończenia modernistycznego zostały się zachowane. Została mozaika na holu czy kręcone schody. Aktualnie w całym budynku trwa wyposażanie pomieszczeń.

Łączny koszt modernizacji to kwota 25 mln zł.

Fot. Dominika Polonis

1Zobacz galerię zdjęć

Wczytaj kolejne zdjęcia

Z powrotem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments