Tańcobajki dla dzieci. Czerwony Kapturek w sieci

0
767

Tańcobajki przenoszą się do sieci. Z powodu epidemii koronawirusa spektakle nie mogą się odbyć na żywo, więc Czerwony Kapturek zostanie zaprezentowany w wersji internetowej. Wydarzenie rusza w czwartek (21 maja).

Czerwony Kapturek to Tańcobajka dedykowana najmłodszym dzieciom w wieku od 2 do 7 roku życia. Jego premiera odbyła się w maju 2014 roku. Cieszy się bardzo dobrym odbiorem w przedszkolach, żłobkach, ale też w pierwszych klasach szkoły podstawowej.

Prowadzący zabawę wodzirej uczy dzieci prostych gestów i układów tanecznych, dzięki czemu szybko one same stają się Czerwonym Kapturkiem, szalonym wilkiem, jak i sympatyczną babcią oraz dzielnym gajowym. Wszystko to odbywa się wśród kolorowych kapeluszy oraz przy dźwiękach specjalnie stworzonej muzyki, która na długo zostaje dzieciom w pamięci.

Tańcobajki dotychczas porwały do wspólnej zabawy ponad 1000 nauczycieli podczas branżowych konferencji. Również całe rodziny bawiły się przy nim na familijnych piknikach. Natomiast w przedszkolach powstawały spektakle inspirowane Tańcobajkami odgrywane przez dzieci. Bazując na zebranych doświadczeniach, twórcy nagrali specjalną wersję do odtworzenia w domach.

Dużą siłą Tańcobajek jest muzyka. Do spektakli powstają specjalne utwory, które reprezentują wysoki poziom artystyczny produkcji.

Koszt udziału w Tańcobajkach to 7 zł za 24 godz i 5 wyświetleń strony z filmem.

W Tańcobajkach możecie wziąć udział tutaj

Tańcobajki zrealizowali:

Marcin Wąsowski – autor tekstów, śpiew
Urszula Kasprzak Wąsowska – współautorka muzyki, śpiew
Michał Iwanek – autor muzyki, mix i mastering
Agnieszka Wilczewska – kostiumy
Alento.pl – scenografia
Andrzej Maj – realizacja video
Agnieszka Kosiorek – projekty graficzne
Dominik Kosiorek – fotografie
Dawid Modrzejewski – reżyseria, prowadzenie

Fot. Materiały organizatora

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments